Erdoğan Kaplan: “Tutamayacağım sözler vermem”

Erdoğan Kaplan: “Tutamayacağım sözler vermem”
Yayınlama: 07.12.2023
A+
A-

CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Erdoğan Kaplan, “Yapamayacağım işler ve tutamayacağım sözler vermem, yalan söylemem” dedi

Trakya Türk TV’nin çözüm masası programına katılan CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Erdoğan Kaplan, Yaşar Polat’ın sorularını yanıtladı.
“DEVLETİ BİLİYORUM, BELEDİYECİLİĞİ BİLİYORUM, SOKAĞI BİLİYORUM”
Kendisine yöneltilen sorularını samimi bir şekilde yanıtlayan Kaplan, “Neden aday adayı oldunuz?” sorusu üzerine ise “Sonsuz bir tecrübem var. Devleti biliyorum, belediyeciliği biliyorum, sokağı da biliyorum. Kendime güveniyorum. Projelerimize güveniyorum. CHP’ye en fazla oyla seçim kazandıracağıma inandığım için aday adayı oldum. Belki iddialı gelebilir ama bundan çok eminim ki en az yüzde 50 ile seçimi kazanacağımıza inancım tam. Ben, hiç seçim kaybetmedim “dedi. Kaplan konuşmasının devamında ise “  Belediye başkanı olmam halinde ilçe belediye başkanlarımla her zaman omuz omuza ve birlikte hareket edeceğimin de bilinmesini isterim.Amacım, Tekirdağ’ımızın, Türkiye genelinde adının duyulması ve örnek gösterilmesi,, Buna yönelik hazırladığımız ciddi projeleri de adaylığım açıklanır,açıklanmaz kamuoyuyla paylaşacağım.”dedi.
“TÜM SPOR KULÜPLERİMİZİN YANINDA OLACAĞIM”
Spora yönelik bir ilgisinin olup olmadığı yönündeki soruya yanıt veren Kaplan “15 yıl futbol oynadım. Tekirdağspor, Tekirdağ’ımızın adını taşıması sebebi ile 1. Ligde oynaması gerekli. Elimden geldiğince sadece Tekirdağspor’a değil tüm amatör kulüplerimizin yanında olacağımın ve destekleyeceğimin sözünü veriyorum” dedi.
“KADINLARIN VE GENÇLERİ DESTEKLEYECEĞİM”
Kaplan, gençlerle ilgili bir soru üzerine ise“ Ben eğitimciyim, gençler benim için çok önemli.. Gençlerimiz ve kadınlarımız için hazırladığımız sosyal projelerimiz var. Kooperatifler kuracağız. Kadınlar ve gençler kendilerini yalnız hissetmeyecekler” açıklamasında bulundu.
Samimi ve kararlı tavırları ile dikkat çeken CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Erdoğan Kaplan’ın konuk olduğu programa gelen yoğun destek mesajları ise gözlerden kaçmadı.

 

Saray Haber