Ergene Aşevi, Engelli ve Yaşlı Bakım Merkezi hizmete açıldı

Ergene Aşevi, Engelli ve Yaşlı Bakım Merkezi hizmete açıldı
Yayınlama: 14.08.2023
A+
A-

Yenilikçi ve sürdürülebilir proje ve yatırımlarla ilimizi geleceğe taşıyan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik alanında dev bir adım daha atarak Ergene Aşevi, Engelli ve Yaşlı Bakım Merkezi’ni tamamlayarak vatandaşların hizmetine sundu

Ergene İlçesi Sağlık Mahallesi’nde gerçekleştirilen açılış töreninde bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yüksel Özdal, Ergene Aşevi, Engelli ve Yaşlı Bakım Merkezi ile ilgili teknik bilgileri paylaştı.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar ve Tekirdağ Vali Yardımcısı Mustafa Güler de birer konuşma yaparak, tesisin hizmete açılmasında emeği geçen başta Kadir Albayrak olmak üzere tüm büyükşehir belediye ekibine teşekkür ettiler ve hayırlı olması temennisinde bulundular.
PROJEDE TOPLAM İNŞAAT ALANI 1.631 METREKARE
Toplam inşaat alanı 1.631metrekare olan ve tek kattan oluşan Ergene Aşevi, Engelli ve Yaşlı Merkezi projesinde 350 m2 aşevi, 158 m2 mutfağın yanı sıra sebze, meyve, kuru gıda ve soğuk hava depoları, teknik hacimler, ofisler ve mescitler yer alıyor.
BAŞKAN ALBAYRAK: “İNSAN ODAKLI BİR YÖNETİM ANLAYIŞI BENİMSEDİK”
Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sergilemeye devam ettiklerini ve bu alanda dev bir adım daha attıklarını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak il genelinde proje ve yatırımlarımıza devam ediyoruz. Geride bıraktığımız 9 yılda sosyal belediyecilik alanında çok önemli projelere imza attık. Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir” sözünden yola çıkarak insan odaklı bir yönetim anlayışı benimsedik.Bugün burada bir büyük sosyal hizmet tesisimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. 1.631 metrekare kapalı alana sahip tesisimizde aşevi, mutfak, depolar, mescitler, ofisler ve teknik birimler yer alacak. Bu büyük ve modern tesisimizde ihtiyaç sahibi ve kimsesiz vatandaşlarımıza ücretsiz yemek hizmeti sunacağız. Ayrıca engelli ve yaşlı bireylerimize sağlıklı ve konforlu koşullarda bakım hizmeti vereceğiz. Tüm sosyal belediyecilik hizmetlerimizde olduğu gibi Ergene Aşevi, Engelli ve Yaşlı Bakım Merkezimizdeki çalışmalarımızı büyük bir hassasiyet içerisinde ve insan onuruna yakışır biçimde gerçekleştireceğiz. Engelli ve Yaşlı Bakım Merkezimizin vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyor, projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek Ergene Aşevi, Engelli ve Yaşlı Bakım Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi. Başkan Albayrak açılışın ardından beraberindeki heyet ile birlikte tesisi gezerek incelemelerde bulundu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber