Erkiş: “Makûs talihimizi yenmede mihenk taşı oldunuz”

Erkiş: “Makûs talihimizi yenmede mihenk taşı oldunuz”
Yayınlama: 02.11.2019
A+
A-

Yapımı yılan hikayesine dönen Remzi Saker Caddesi, Saray Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından kilit parke taşı yapılarak 1 Kasım Cuma günü vatandaşların hizmetine sunuldu. Yıllardır yollarının yapılmasını bekleyen Kemalpaşa Mahallesi sakinleri, sözünü tutarak yollarını yapan Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’e düzenledikleri ikram ile teşekkür etti. Başkan Erkiş, “Siz bugün burada sadece bizim evlatlarımızın belediye personelimizin el emeğiyle oluşturulmuş olan güzel bir yola kavuşmadınız. Aynı zamanda belediyecilik anlayışımızda ilk 7 ayda bizim adeta neye uğradığımızı şaşırmamıza sebebiyet veren bir kötü gidişi de bitirmiş oldunuz. Siz bizim makûs talihimizi de yenme noktasında önemli bir mihenk taşı oldunuz” ifadelerini kullandı.
REMZİ SAKER CADDESİ TAMAMLANDI
2 defa sökülen Remzi Saker Caddesi’nde yol çalışmaları tamamladı. Saray Belediyesi Fen İşleri Ekipleri 550 metre uzunluğundaki Remzi Saker Caddesi’ni 11 bin metre kare kilit parke taşı yaparak 1 Kasım Cuma günü vatandaşların hizmetine sundu.
KEMALPAŞA’DAN BAŞKAN ERKİŞ’E TEŞEKKÜR
Yıllardır yollarının yapılmasını bekleyen Kemalpaşa Mahallesi sakinleri Remzi Saker Caddesi’ndeki kahvede 1 Kasım Cuma günü saat 16.30’da Saray Belediye Başkanlığı’na teşekkür için ikram düzenledi.
“EL ELE DAHA GÜZEL İŞLER BAŞARACAĞIZ”
Teşekkür programında ilk olarak konuşan Kemalpaşa Mahalle Muhtarı Erol Atik şunları ifade etti:
“ Seçimlerden önce de söyledik biz Kemalpaşa Mahallemizi ayağa kaldıracağız. Kendimiz  bu işi yapacak Belediye Başkanı ve yetkililerle el ele tutuşup mahallemizi daha güzel yaşanabilir bir mahalle haline getirmenin savaşında olacağız dedik. 6 ay önce bizim söylediklerimize hayal dediler, bunlar yapılamaz dediler. Ama çok şükür Allah’a bize sahip çıkıldı ve biz Belediye Başkanımızla el ele vererek daha güzel işler de yapacağız. Burada Nazım Hikmet Ran Sokağı ile başlayan ve Remzi Saker Caddesi ve diğer alt sokaklarda da başlayan bir hizmetin temeli atılmış ve verilen sözün neticesinde zamanından önce de bitirilerek sizlere teslim edilmiştir. Bu hizmetlerden dolayı başkanımıza, bütün daire amirlerine ve emekçi kardeşlerimize mahallem adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Bu toplantıya gelen mahallemizin hanımlarına özellikle teşekkür ediyorum onlar da bu davaya sahip çıkıyorlar.”
“MAKUS TALİHİMİZİ YENME NOKTASINDA MİHENK TAŞI OLDUNUZ”
Muhtar Atik’ten sonra konuşan Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş şunları ifade etti:
“ Dostane hava içinde burada bulunmak öylesine memnuniyet vericiydi ki daha teklif düzeyinden bunu ancak ben cephede beraber yarıştığım Belediye Meclis Üyelerimle ve şuanda mesai arkadaşı olduğum belediye personelimle beraber karşılayabilirdim. Çok büyük bir mutluluktu. Burada tarihte daha iyi olan, entelektüel birikimi benden daha üst düzeyde olan Birdal Başkanım da burada eğer yanılıyorsam düzeltsin. Sanıyorum 1. İnönü Muharebesi’nden sonra Atatürk, İnönü’ye siz orada sadece düşmanı bir milletin makûs talihini de yendiniz diyor. Ben buradan Kemalpaşalı hemşerilerime benzer bir analojiyle, benzer bir andırmayla ile şöyle seslenmek istiyorum. Siz bugün burada sadece bizim evlatlarımızın belediye personelimizin el emeğiyle oluşturulmuş olan güzel bir yola kavuşmadınız, aynı zamanda belediyecilik anlayışımızda ilk 7 ayda bizim adeta neye uğradığımızı şaşırmamıza sebebiyet veren bir kötü gidişi de bitirmiş oldunuz. Siz bizim makûs talihimizi de yenme noktasında önemli bir mihenk taşı oldunuz. Bu anlamda bizi bütün ortaya koyduğu eleştirilerle, yeri geldiğinde iki taşı birbirine vurmasıyla başarıya adeta mahkûm eden bize belediyeciliğin başarıyla yapılması gereken mübarek bir görev olduğunu her daim hatırlatan ve bugün günün sonunda başardığın zamanda seni belediye personelin adına alnından öperim diyerek yüreklendiren ve bunu da ortaya koyan Kemalpaşa halkına derin şükranlarımı sunuyorum. Bundan sonra hizmetlerimiz sürecektir. Biz belediyeciliği sizlerle beraber öğrendik. Elbette ki eldeki imkanlarla sınırlıyız, yoksa gönüller şelaledir. İki yol vardır hukukta. Birincisi toplumsal geleneğimizde daha çok var hukuka belki de o kadar dahil değil. Sükût ikrardan gelir kendisi söyledi ben o konularda susarsam ikrardan gelmiş gibi olacak ama beni koruyan hukuki bir çerçevede olsun. Hukukta da bilhassa idare hukukunda da sükûta anlam atfedilmez. Hatta bazen sükût, zımni imkansızlığı da ortaya koyar. Muhtarım sık sık söylüyor bana anlaşılır konuş diyor. Her şeyi anlaşılır yaparsak büyüsü de bozulacak. Daha camiyi henüz oradan kurtaramadık. Hele bir camiyi oradan kurtaralım Allah’ın izniyle daha nitelikli bir yerde camiyi dindar vatandaşlarımıza hizmet edebilecek hale getirelim. O mümkün oluyor mu olmuyor mu beraber araştıralım. Şuana kadar çok yol alabilmiş değiliz, çok mümkün görünmüyor ama olmayacak diye bir şey yok.
“BİR ŞEYLER BAŞARMIŞIZ, ŞER GÜÇLERİ YENMİŞİZ ”
Yapılması gereken ne varsa elbette samimiyetle ele alınacak, ortaya konacaktır. Bu samimiyeti bir kaynaşma havası içinde bu mahalle bizim, bu Saray bizim havası içinde ortaya koyabilmek adına yerel basınımızdan, yerel televizyonumuzdan tutun da esnafımız, belediye çalışanlarımız bir araya geliyorsa bir akşam vakti bir şeyler başarmışız demektir. Meşhur deyimle onları yenmişiz demektir. Onlardan da kastımız önümüzdeki bertaraf edilmesi gereken şer güçler olarak görüyoruz. Bunlar bazen paraya çok tevessül eden bir iş adamı kılığında karşımıza çıkarlar, bazen ataleti kendisine mizaç edinmiş bir bürokrat olarak karşımıza çıkarlar bazen de aldığı oyun kendisini kutsadığını ve bundan sonra hikmetinden sual olunmayacak birisi olduğunu ortaya koyan siyasetçiler olarak karşımıza çıkarlar. Şükür ki aramızda böyle insanlar yok. Ne ben gücümün nerden geldiğini unutabilecek birisiyim, ne belediyemizin herhangi bir çalışanı böyle bir atalet içinde bugün buraya samimiyetle ele aldığımız bir projeyi şükürler olsun ki termin tarihinde, termin tarihinden 2 gün önce bitirmiş olmanın mutluluğu ile geliyoruz. Ve siz de o mutluluk öylece kalmaz bunu orada bırakmayız el emeği göz nuru elimizden gelen imkanlarla sosyolojik olarak köylerden kasabaya, kasabadan şehre doğru gidiyoruz. Köyü andıran bir dayanışma, organik bir dayanışmanın en güzel örneği bir imece usulü ağırlanmaktan da bilhassa mutluluk duyarak burada bulunuyoruz. Belediye tümüyle bir bütündür Belediye Başkanından temizlik görevlisine kadar. Ancak burada hususen bir kahramanlık atfedilecekse elbette ki bizim yol döşeme işçilerinin hakkıdır. Yol döşeme işçiliği ile adeta sanatı yani zanaat ile sanatı buluşturdular. Çok zor şartlarda esaslı bir çaba ortaya koydular. Bütün belediye personeli adına onları bu örnek davranışlarından dolayı kutluyorum. Hayırlı olsun.”
BAŞKAN ERKİŞ VATANDAŞLARIN SORUNLARINI DİNLEDİ
Konuşmalarından ardından vatandaşlarla sohbet Başkan Özgen Erkiş, vatandaşların istek ve sorunlarını dinledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber