Erkiş ön seçim istedi, İlçe Yönetimi ‘şimdi sırası değil’ dedi

CHP Saray İlçe Yönetim Kurulunun son toplantısında Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’in talebiyle, ‘Belediye Başkan Adayının ön seçimle belirlenmesi’ gündeme geldi

Erkiş ön seçim istedi, İlçe Yönetimi ‘şimdi sırası değil’ dedi
Yayınlama: 13.11.2023
A+
A-

Geçtiğimiz Salı günü gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’in talebi dikkat çekti.
ERKİŞ’İN TALEBİ GÜNDEME ALINMADI!
CHP’nin Büyük Kurultayı öncesi “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun olmadığı durumda belediye başkanı adayı olmayacağım” diyen Başkan Erkiş, Kılıçdaroğlu’nun Özel’e kaybetmesinin ardından bu kez ön seçim kozuna sarıldı. CHP İlçe Yönetim Kurulu Toplantısından ön seçim kararı çıkarmak isteyen Başkan Erkiş’in bu talebi İlçe Yönetim Kurulu toplantısında gündeme geldi. Yönetim Kurulu Üyelerinin görüşüne sunulan bu talep, “Parti Merkez Yönetim Kurulu ile Parti Meclisinin yeni belirlenmiş olması ve Parti Merkezi kurullarının ön seçim konusunda net bir karara varmaması” nedeniyle gündeme dahi alınmadı.
ÖZEL: “HER YERDE ÖN SEÇİM DOĞRU YÖNTEM DEĞİL”
CHP Genel Başkanı Özgür Özel geçtiğimiz günlerde Belediye Başkan Adaylarının ön seçim yöntemiyle belirlenmesine yönelik bir soruya yanıt verdi.  Seçim takviminin ön seçim yapmaya uygun olmadığını söyleyen Özel, “Ön seçim yaparsak adayı belirledikten sonra 54 gün, fotoğraf çektirmesi ve araç giydirmesi dersek geriye 45 günlük bir kampanya kalıyor. Örgütümüzün tecrübeleri ön seçim demeyelim sonucuna uyulacak temayül yoklaması diyelim yönünde. Her yerde ön seçim doğru yöntem değil. Aday devam edecekse anket gereği devam edecek. Kesin kazandığımız bir yer, kararı örgüt vermesi doğruysa ön seçimle, örgütten o çıkar ama seçimi kazanamaz deniliyorsa anket yöntemiyle aday belirlenecek.

Saray Haber