Erkiş’ten meydan hamlesi

Arsa satışlarından 70 milyon TL’ye yakın bir parayı belediyenin kasasına koymasına karşın, kültür sanat etkinlileri ve dere boyu çalışmaları dışında adından pek de söz ettiremeyen Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’ten meydan hamlesi geldi. Hafta başında başlayan ve Atatürk Alanı ile Bülent Ecevit Parkını kapsayan meydan çalışmasının bir ay içinde tamamlanması bekleniyor. Yerel seçimlere 6 ay kala hayata geçirilen meydan projesinin Başkan Erkiş’e çok istediği adaylığı alabilmesi için yeterli olup olmayacağı ise merak konusu

Erkiş’ten meydan hamlesi
Yayınlama: 25.09.2023
Düzenleme: 27.09.2023 11:53
A+
A-

Saray Belediyesi Bülent Ecevit Parkı ile Atatürk Alanını kapsayan meydan projesine pazartesi günü itibarıyla başladı.
FUAT ÜNAL: ÖZ KAYNAKLARIMIZ İLE GERÇEKLEŞTİRİYORUZ
Bülent Ecevit Parkından başlayan çalışmaları bir ayda tamamlamayı hedeflediklerini söyleyen Saray Belediye Başkan Yardımcısı Fuat Ünal, “Bülent Ecevit Parkı, Atatürk Alanı, Alp Çocuk Bahçesi, Belediye Binamızın etrafı ile geçtiğimiz günlerde yıkımlarını gerçekleştirdiğimiz binaların alanlarını kapsayan bir meydan projesini hayata geçiriyoruz. Bu projeyi ihaleye çıkmadan tamamen belediyemizin öz kaynakları ile gerçekleştireceğiz. İhaleye çıkılsa 15-20 milyon TL’ye mal olacak bu projeyi biz 5 milyon TL’ye tamamlamayı hedefliyoruz. Bir aylık çalışma sonucunda Saray’ın merkezi güzel bir meydana kavuşmuş olacak. Şimdiden bütün hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
ERKİŞ’İN İMZA PROJESİ OLACAK
4.5 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde arsa satışlarından 70 milyon TL’ye yakın bir parayı belediyenin kasasına koymasına karşın, kültür sanat etkinlileri, seracılık faaliyetleri ve dere boyu çalışmaları dışında adından pek de söz ettiremeyen Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, meydan projesi ile Saray’ın üstyapısına ilk imzasını atmış olacak. Yerel seçimlere 6 ay kala hayata geçirilen meydan projesi, kısa sürede tamamlanası halinde Başkan Erkiş’in seçim sürecinde elindeki önemli kozlardan birisi olacak. Buna karşın 4.5 yılda üstyapıda kayda değer tek çalışma olan meydan projesinin Başkan Erkiş’e çok istediği adaylık için yeterli olup olmayacağını da önümüzdeki 2-3 aylık zaman gösterecek.

Saray Haber