Ertan İnanç: 40 yıldır hizmet etmeyenler 41. yılda da hizmet etmezler

AK Parti Saray İlçe Başkanı Ertan İnanç, “Doğal güzelliklerimizle İstanbul’a ve Balkanlara yakınlığımızla aslında en güzel, birinci bir ilçe iken yerel belediyecilik noktasında hizmet almada maalesef sonuncu ilçeyiz. Dolayısıyla 40 yıldan beri hizmet etmeyen bu zihniyetin 41. yılda da hizmet etmeyeceğini hepimiz biliyoruz” dedi

Ertan İnanç: 40 yıldır hizmet etmeyenler 41. yılda da hizmet etmezler
Yayınlama: 27.03.2024
A+
A-

AK Parti Saray İlçe Başkanı Ertan İnanç, sosyal medya hesaplarından yayımladığı bir video ile Cumhur İttifakı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel İle Cumhur İttifakı Saray Belediye Başkan Adayı Mümin Buluş’a destek istedi.
SON 5 YILDA 1200 GENÇ SARAY’I TERK ETTİ
İlçe Başkanı İnanç, Saraylı seçmenlere şu ifadelerle seslendi:
“Değerli hemşerilerim, kıymetli Saraylılar,
Beyazköy’den Bahçeköy’e, Sofular’dan Safaalan’a güzel ilçemiz Saray’da yaşayan 51 bin vatandaşımızın her birini gönülden selamlıyorum. Mahalli İdareler Seçimlerine beş gün kala kırk yıldan beri makus tarihini yenememiş Saray’ımızın acı tablosundan ve merhem niteliğindeki vizyon projelerimizden bahsetmek istiyorum. Değerli hemşerilerim 51 bin nüfusu 41 bin seçmeni bulunan dolayısıyla nüfusu her geçen gün yaşlanan bir ilçe durumuna geldik. Son beş yıldır ilkokul, ortaokul ve liseyi ilçemizde okuyan yaklaşık 1200 gencimiz Saray’ımızı terk etti. Maalesef kendi gençlerine sahip çıkamayan, nüfusun artmasına rağmen koskocaman bir köy haline dönüşmüş bir ilçe olduk.
BİZLER HAYALDEN BAHSETMİYORUZ
Değerli hemşerilerim,
Bu seçim sathında bütün siyasi partiler ve adaylar huzurlarınıza geliyorlar. Bazı vaatlerden belki bazı hayallerden bahsediyorlar ama bizim şöyle bir avantajımız var. Mevcut Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Cüneyt Yüksel biliyorsunuz ki geçmiş dönem Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı görevini yerine getirmişti. Dolayısıyla Saray özelinde Saray’ımıza hazırladığımız vizyon projelerimizin hepsini 4.5 yıl gibi kısa bir sürede Cüneyt Başkanımız Süleymanpaşa’da hayata geçirdi. Bizler vaatte bulunmuyoruz,. Bizler Saray’ımız için ilmek ilmek hazırlanan bu vizyon projelerinin hepsini Cüneyt başkanımızın Süleymanpaşa Belediye başkanı iken ekibiyle birlikte 4.5 yılda yaptığını söylüyoruz. Dolayısıyla 1 milyar bütçeyle 230 bin nüfuslu Süleymanpaşa’da bu hizmetleri yapan Cüneyt Yüksel başkanımız 10 milyar TL Büyükşehir bütçesi ile diğer ilçelerimize de bu hizmetleri tabii ki yapacaktır. Ben ilçemizde Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayımız Mümin Buluş başkanımıza Büyükşehir‘de de Cüneyt Yüksel başkanımıza destek vermemiz gerektiğini defaatle ifade etmek istiyorum.
‘VATANINI EN ÇOK SEVEN GÖREVİNİ EN İYİ YAPANDIR’ DÜSTURU İLE HAREKET EDİYORUZ
Kıymetli hemşerilerim,
Doğal güzelliklerimizle İstanbul’a ve Balkanlara yakınlığımızla aslında en güzel, birinci bir ilçe iken yerel belediyecilik noktasında hizmet almada maalesef sonuncu ilçeyiz. Dolayısıyla 40 yıldan beri hizmet etmeyen bu zihniyetin 41. yılda da hizmet etmeyeceğini hepimiz biliyoruz. On yıldan beri Büyükşehirle yönetiliyoruz. On yıldan beri hizmet etmeyen Büyükşehrin aynı zihniyetle 11. yılda da Saray’a hizmet etmeyeceğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Ben bu yerel seçimlerin bir ideolojik seçim olmadığını tamamıyla hizmet odaklı değerlendirmesi gerektiğini ifade etmek istiyorum. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği üzere, ‘Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır’ düsturu ile hareket edecek ve Tekirdağ’ımızı onbir ilçemizi inşallah Cumhur ittifakımızın gerçek belediyecilik anlayışıyla buluşturacağız. Kıymetli hemşerilerim sizleri saygıyla ve sevgiyle selamlarken 31 Mart Mahalle İdareler Seçimlerinin öncelikle Saray’ımıza, Tekirdağ’ımıza bölgemize ve ülkemize hayırlı sonuçlar getirmesini temenni ediyor her birinizi tekrardan saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum.”

Saray Haber