Ertan İnanç: Hastanemiz 9 branştan 21 branşa çıkıyor

Ertan İnanç: Hastanemiz 9 branştan 21 branşa çıkıyor
Yayınlama: 25.07.2023
A+
A-

AK Parti Saray İlçe Başkanı Ertan İnanç, Saray Devlet Hastanesinin D grubundan C grubuna yükseltildiğini açıkladı. Devlet Hastanesi’nin önünde basın mensuplarının karşısına geçen İnanç, “Saray Devlet Hastanesi mevcut durumda 9 branştan oluşmaktaydı. Sınıfımızın yükseltilmesi ile birlikte yani C grubuna yükselmemizle birlikte 9 branştan 21 branşa çıkıyoruz” dedi

AK Parti Saray İlçe Başkanı Ertan İnanç, bugün saat 16.30’da  Saray Devlet Hastanesinin önünde basın açıklaması yaptı.
BAKANIMIZA HAZIRLADIĞIMIZ DETAYLI RAPORU SUNDUK
Saray Halkına müjdeli bir haberi duyurmak için bir araya geldiklerini dile getiren Başkan İnanç, şunları ifade etti:
“Çok yoğun Ankara programlarımızın neticesinde, bakanlıklarımızda yapmış olduğumuz görüşmelerin meyvelerini toplamaya başladık. Bugün de burada önemli bir müjdeyi vatandaşlarımızla paylaşmak için bir araya geldik. Saray Devlet Hastanemizin sıkıntıları ile ilgili özellikle de sınıfının yükseltilmesiyle ilgili hazırlamış olduğumuz detaylı raporlarla birlikte Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’ya bir ziyaret gerçekleştirdik. Gayet samimi bir ortamda bu raporumuzu Sayın Bakanımıza sunduk. Teknik destek alarak hazırladığımız raporumuz neticesinde Sayın Sağlık Bakanımızdan hastanemizin sınıfını D grubundan C grubuna yükseltilmesiyle alakalı söz aldık. Bu sözü aldık diye boş durmadık. Kamu kurum ve kuruluşları ile görüşmelerimizi sıklaştırarak sürdürdük. Bu çalışmalarımızın sonucunda Sayın Sağlık Bakanımızın onayı ile hastanemizin sınıfını D grubundan C grubuna yükselttik. Sarayımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz.
ŞAHSIM VE YÖNETİMİM OLARAK ÇOK CİDDİ ÇABA SARF ETTİK
Geçen cuma günü yapacağımız bu basın açıklamasını dava ve yol arkadaşımı, partimizde ilçe başkan yardımcılığı görevinde bulunan, Sarayımızın sevilen esnaflarından Cemal Altıparmak başkanımızı kaybetmenin üzüntüsüyle ertelemek zorunda kaldık. Bizler, AK Parti Saray İlçe Başkanı ve yönetimi olarak Saray’a hizmet etmek için var gücümüzle çalışıyoruz.  Bütün bakanlıklarınızda raporlu bir şekilde Saray’ımızın sorunlarını sunarak çözüm üretmeye gayret gösteriyoruz. Keza aynı şekilde Saray Devlet Hastanemizin sınıfının yükseltilmesiyle alakalı şahsım ve yönetimim olarak çok ciddi anlamda çaba sarf ettik. Tabii ki bizden önceki siyasilerin, kurum müdürlerinin ve başhekimlerimizin de ciddi anlamda girişimleri oldu. Saray’a hizmet etmek için Saraylı vatandaşlarımıza hizmet sunabilmek için taş üstüne taş koyan herkesten Allah razı olsun.
KAPAKLI DEVLET HASTANESİ İLE AYNI STATÜYE ÇIKTIK
Peki, hastanemizin sınıfının D’den C’ye yükseltilmesinin bize nasıl bir faydası olacak? Saray Devlet Hastanemize ne gibi getirileri olacak? C sınıfı hastanemiz Saray halkımıza ne gibi hizmetler sunacak? Saray Devlet Hastanesi mevcut durumda 9 branştan oluşmaktaydı. Sınıfımızın yükseltilmesi ile birlikte yani C grubuna yükselmemizle birlikte 9 branştan 21 branşa çıkıyoruz.  Örnek vermek gerekirse Kapaklı Devlet Hastanemizle şu anda Saray Devlet Hastanemiz aynı statüye çıkmış durumda. Çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. En yakın zamanda gerek branşlarımızın açılması gerek teknik personelin dahil edilmesi gerekse de doktorların hastanemize atanması hususunda çok hızlı bir çalışma içerisinde olduğumuz ifade etmek istiyorum.
TEŞEKKÜR ETTİ
Saraya hizmet yolculuğunda taleplerimize onay veren Sağlık Bakanımız Sn. Fahrettin Koca’ya, destekleriyle bu hizmeti ilçemize kazandıran İl Başkanımız Sn. Ali Gümüş’e, Milletvekillerimiz Sn. Mestan Özcan’a, Sn. Gökhan Diktaş’a, Sn. Çiğdem Koncagül’e, İl Sağlık Müdürlüğümüze, Devlet Hastanemizin yönetimine ve personeline, dava arkadaşlarıma velhasıl emeği geçen herkese can-ı gönülden teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Saray Halkımıza ve bölgemize hayırlı uğurlu olsun.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber