Fatih Akdere: “Cennetimizin cehenneme çevrilmesine izin vermeyeceğiz”

CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayı Fatih Akdere, Güngörmez Ormanlarında 110 futbol sahası büyüklüğündeki arazide maden ocağı açmak isteyen Limak Holding’e tepki gösterdi. Sonuna kadar rantçılara ve doğa katliamcılarına karşı duracaklarını söyleyen Akdere, “Cennet doğamızın cehenneme çevrilmesine asla izin vermeyeceğiz” dedi

Fatih Akdere: “Cennetimizin cehenneme çevrilmesine izin vermeyeceğiz”
Yayınlama: 27.11.2023
A+
A-

Akbelen Ormanı’ndan sonra Güngörmez Mahallesindeki ormanlık alanda yeni bir kıyıma hazırlanan Limak Holding’e, CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayı Fatih Akdere tepki gösterdi.

Bölgenin yaşam kaynağı olan ormanlara sahip çıkma çağrısında bulunan Akdere,  “Yıllardır bir taş uğruna, madenler yüzünden delik deşik edildi Trakya ve İstanbul’un akciğerleri Istrancalar.

O kadar sık ve güzel ki ormanlarımız gökyüzünün maviliğine bakmak isteseniz bile göremezsiniz. Ormanların içinden buz gibi pırıl pırıl akan derelerimiz var bizim. Mantarcılığımız, hayvancılığımız, arıcılığımız var bizim. Ormanların gerçek sahibi yaban hayvanlarımız var bizim.

Bir de bu güzelliklere karşı olan para babaları yani rantçılar var. Bir taş uğruna ormanlarımızı yok eden katliamcılar var.

Bizler sonuna kadar rantçılara ve doğa katliamcılarına karşı duracağız. Cennet doğamızın cehenneme çevrilmesine asla izin vermeyeceğiz.” dedi.

Saray Haber