Fikret Özer: Süt Birliği hepimizin

<strong>Fikret Özer: Süt Birliği hepimizin</strong>
Yayınlama: 21.03.2023
A+
A-

Saray Süt Üreticileri Birliği Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi. Seçimlere tek liste ile gidilen Genel Kurul’da, dördüncü defa Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Fikret Özer, “Bu birlik benim birliğim değil, hepimizin birliği. Ben burada sizin temsilcinizim. Ben ne kadar yetkili isem siz de o kadar yetkilisiniz” dedi

Saray İlçesi Süt Üreticileri Birliğinin 2021-2022 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı Pazar günü saat 11.00’de Atatürk Kültür Merkezi Düğün Salonunda gerçekleştirildi.
DİVAN HEYETİ OLUŞTURULDU
Açılış ve yoklama ile başlayan toplantıda ilk olarak Divan Heyeti belirlendi. Divan Başkanlığı’na Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, üyeliklere ise Şener Günaydı ve Seyhan Sezer seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam eden Genel Kurul’da 2021-2022 yılı yönetim kurulu faaliyet raporu ve denetim kurulu raporu okunarak oy birliği ile ibra edildi.
TEK LİSTE İLE SEÇİME GİDİLDİ
Genel Kurul’da tek liste ile gerçekleşen seçimlerde, açık oy yönetimi ile seçim yapıldı. Genel Kurul’a katılan bütün üyelerin açık desteğini alan Saray Süt Üreticileri Birliği Başkanı Fikret Özer, 16’ıncı görev yılına doğru yelken açtı.
Başkan Özer’in listesinde şu isimler yer aldı:
Yönetim Kurulu Asil Aday

Fikret Özer
Mümin Buluş
Mümin Aydın
Hüseyin Gürbüz
İbrahim Gül
Yönetim Kurulu Yedek Aday
Sezai Atansoy
Ünal Akın
Osman Orhan
Güray Sezen
Cevat Kahrıman
Denetleme Kurulu Asıl Aday
Öner Durmuş
Hüsnü Ergen
Kemal Çalıkuşu
Denetleme Kurulu Yedek Aday
Ahmet Durmuş
Ayhan Yüksel
Kasım Tezcan
Birlik Temsilcisi Asıl Aday
Mümin Buluş
Birlik Temsilcisi Yedek Aday
Mümin Aydın
ÖZER: BAŞARACAĞIMIZA İNANIYORUM
Seçim sonrası bir teşekkür konuşması yapan Başkan Fikret Özer, şunları kaydetti:
“Bizlere göstermiş olduğunuz destekten dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sizlerden bir ricam var. Eleştirilerimizi kahvehane köşelerinde değil, burada dile getirelim. Burada bize karşı ne kadar eleştiriniz varsa dile getirin. Bu birlik benim birliğim değil, hepimizin birliği. Ben burada sizin temsilcinizim. Ben ne kadar yetkili isem siz de o kadar yetkilisiniz. Biz sizi temsil etmekle görevliyiz. Hatalarımızı, yanlışlarımız dile getirin ki biz de bunları düzeltelim. Sizlerin desteği ile başarılı olacağımıza, başaracağımıza inanıyorum.”
KESKİN: BİRLİĞİNİZE SAHİP ÇIKIN
Genel Kurul’un kapanış konuşmasında üreticilerden birliklerine sahip çıkmasını talep eden Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, “Bizim kuruluşlarımız değerlidir. Bu kuruluşlar olmasa üreticiler daha da sıkıntı çekecektir. Bu süt birliğinin olmadığı yerlerde sütün litresi 8 TL. Deprem dolaysıyla fiyatlarda az da olsa düşüş oldu. Bunu en kısa zamanda eski yerine girmek için çalışıyoruz. Süt şuanda 10 TL. Nisan ayında da desteklemelerde ödenecek” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber