Fiyat da artıyor, talep de

Fiyat da artıyor, talep de
Yayınlama: 15.04.2023
A+
A-

Son günlerde hızlı yükselişini sürdüren altın rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Son rakamlara göre, gram altın 1246 liraya yükselirken, çeyrek altın ise 2 bin 138 liradan alıcı buluyor. Altın fiyatındaki yükselişe bağlı olarak piyasalarda hareketlilik yaşandığını söyleyen Erler Kuyumculuk Firması’nın sahibi Ergun Er, “Bugünlerde altın bozduran yok. Tam tersine talep artmış durumda. Küresel piyasalardaki son gelişmeler altın fiyatlarındaki yükseliş eğiliminin süreceğini gösteriyor” dedi

Hafta başı ile birlikte 1200 lirayı aşan çeyrek altın hafta sonsuna doğru 1250 TL seviyesini gördü.
“PİYASADA YÜKSELİŞ DEVAM EDECEK BEKLENTİSİ HAKİM”
Altın piyasasındaki son gelişmeleri değerlendiren Erler Kuyumculuk Firması’nın Sahibi Ergun Er, “ Altın fiyatları sadece bir hafta da yüzde 10 arttı. Çeyrek altın 2 bin liradan 2 bin 150 liraya yükseldi. Yükselişle birlikte piyasada panik halinde bir hareketlilik var. EYT süreciyle ile birlikte fabrikalardan çıkışlarını alan vatandaşlar yatırım olarak altına yöneliyorlar. Yatırımcı da fiyatlar daha da yükselecek beklentisi hâkim. Bu nedenle altın bozduran yok. Tam tersine altına talep arttı.” dedi.
“ALTIN BİNLERCE YILDIR KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYOR”
Altına yapılan yatırımın uzun vadede hiçbir zaman kaybettirmeyeceğini de söyleyen Er, “1 hafta gibi kısa bir sürede yaşanan hareketlenme bile altının güvenli liman olduğunu gösteriyor. Altın binlerce yıldır yatırımcısına kazandırmıştır, bundan sonra da kazandırmaya devam edecektir. Zaten küresel piyasalardaki son gelişmeler altın fiyatlarındaki yükseliş eğiliminin süreceğini gösteriyor” dedi.


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber