Flipper Spor Kulübü yeni sezona iddialı hazırlanıyor

Flipper Spor Kulübü yeni sezona iddialı hazırlanıyor
Yayınlama: 17.10.2022
A+
A-

Flipper Spor Kulübü yeni sezon hazırlıklarına hızlı başladı. İstanbul Beykoz’da düzenlenen “Bağımlılıkla Mücadele ve Dostluk Turnuvası”na 11 sporcu ile katılan Flipper Spor Kulübü turnuvadan 7 Altın, 2 Gümüş ve 1 Bronz madalya ile döndü

Oldukça verimli geçen turnuva sonrası bir değerlendirme bulunan Flipper Spor Kulübü Milli Antrenörü Uz. Dr. Oğuzhan Tokgöz, şunları kaydetti:
”2022 sezonunu çok iyi bir şekilde kapadık. 2023 Sezonu için çalışmalara başladık. Bölgesel maçlara katılarak tecrübeli sporcularımızın form durumlarını test ediyoruz, yeni sporcularımızın da pişmesini sağlıyoruz.

Flipper Spor Kulübü Bünyesinden yetiştirdiğim ilk Antrenörüm olan Çağlayan Bağdatlıoğlu Hocamızın turnuvasına Genç ve Yıldız ağırlıklı bir ekiple katıldık. Sporcularım tecrübelerini gösterdiler ve güzel bir sonuçla döndük. Önümüzdeki günlerde alt yapı sporcularımızla da bu tip turnuvalara katılacağız. Araç desteklerinden dolayı Belediyemize teşekkür ederiz.

2022 güzel geçti. 1 Okullar arası Olimpiyat Üçüncülüğü, 2 Türkiye Şampiyonluğu, 1 Türkiye İkinciliği, 2 Türkiye Üçüncülüğü kazandık. 5 sporcumuz daha Milli Takımlarda yer aldı. Ozan Toytoğlu Okullar arası Türkiye Şampiyonluğunun ardından Trakya’da bir ilki gerçekleştirerek Okullar arası olimpiyat Üçüncülüğü kazandı. Oğuz Tokgöz Kulübümüze Ümitler kategorisindeki ilk Türkiye Şampiyonluğunu getirirken Trakya’da arka arkaya 3 yıl Ümit Milli Takımda olma başarısı gösteren ilk sporcu oldu. İdil zafer Okullar arası Türkiye İkincisi olurken, Şeyma Hacıoğlu hem Okullar arasında hem de Gençlerde Türkiye Üçüncüsü oldu.

Bir yandan sportif anlamda başarı kazanırken sporcularımızın geleceğine de katkıda bulunduk. 2 Milli sporcumuz daha Millilik Burslarıyla Özel Üniversitelere ücretsiz kaydolurken, 2 Milli sporcumuz da Millilik Kontenjanından Direkt BESYO’lara girdiler. İnşallah 2023’de de Saray’a ve bölgemize yeni başarılar kazandırmaya, çocuklarımıza güzel gelecekler sunmaya devam edeceğiz.”

Beykoz Turnuvasında madalya alan Sporcularımız:
Altın:
Zeynep Büşra Sayın, Yiğit Menekşe, Zeynep Nisa Hacıoğlu, Şeyma Elif Hacıoğlu, Gülbahar Dumancı, Ayda Nehir Selçuk, Emirhan Enes Aktaş
Gümüş:
Esra Güler, Ekin Savaş
Bronz:
Ceren Erden

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber