Flipper Spor Kulübü’nden iki Türkiye üçüncülüğü

Üniversiteler Arası Türkiye Taekwondo Şampiyonası 29-31 Ocak tarihlerinde Erzurum’da yapıldı. 65 Üniversiteden 350 sporcunun katıldığı şampiyonada Flipper Spor Kulübünün iki Üniversiteli sporcusu da okullarını temsilen katıldı

Flipper Spor Kulübü’nden iki Türkiye üçüncülüğü
Yayınlama: 01.02.2024
A+
A-

Koç Üniversitesi öğrencisi Oğuz Tokgöz +87 kg Türkiye üçüncüsü olurken, Bahçeşehir Üniversitesi öğrencisi Ozan Toytoğlu 80 kg Türkiye üçüncüsü olarak okullarını başarıyla temsil ettiler.

Şampiyonayı değerlendiren Antrenör Uz. Dr. Oğuzhan Tokgöz şunları kaydetti:
“Havası soğuk insanı sıcak Erzurum’da güzel bir organizasyonda, yine kürsülerde olmaktan ok mutluyuz. Oğuz geçen sene olduğu gibi yine kürsüde yer alıp Koç Üniversitesini başarıyla temsil etti. Ozan ise Bahçeşehir Üniversitesine taekwondo dalında ilk madalyayı getirdi.

Üniversiteye giden sporcular genelde spora eskisi gibi devam edemiyorlar. Dersleri ağırlığı bir yandan, okulların spora yeterli destek vermemesi bir yandan sporcuları çok zorluyor. Ama Milli sporcu bursuyla okuyan sporcularımız ailelerine yük olmadan hem eğitimlerine devam ediyorlar hem de sporlarını en iyi şekilde devam ediyorlar. Öğrencilerine tam destek veren Koç Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi yönetimlerine özellikle teşekkür ederim.

Önümüzdeki hafta da Antalya’da yapılacak Uluslar Arası 11.Turkish Open Turnuvasına 1’i Milli takım adına olmak üzere 4 sporcu ile katılacağız. Dünyanın en iyi sporcularının yarıştığı bu turnuvada da Ülkemizi en iyi şekilde temsil edip başarılı sonular almak en büyük dileğimiz.

Saray Haber