Flipper sporcuları bayramı madalyalarla kutladılar

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftasını Flipper Spor Kulübü sporcuları Edirne ve Kırklareli’nde katıldıkları turnuvalarda aldıkları madalyalarla kutladılar

Flipper sporcuları bayramı madalyalarla kutladılar
Yayınlama: 29.04.2024
Düzenleme: 29.04.2024 11:08
A+
A-

20-21 Nisan tarihlerinde 15 il ve 55 Kulüpten 450 sporcunun katıldığı Lüleburgaz Belediyesinin düzenlediği “33.Uluslar Arası Çocuk Şenlikleri Taekwondo Şampiyonası”na 13 sporcuyla katılan Flipper Spor Kulübü 1 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı.

27 Nisan tarihinde 4 il ve 12 Kulüpten 135 sporcunun katıldığı Edirne Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Taekwondo Turnuvası”na katılan Flipper Spor Kulübünün 13 sporcusu ise 3 altın, 4 gümüş ve 3 bronz madalya ile döndüler.

Turnuvaları değerlendiren Antrenör Tuğçe Tokgöz, “10-14 yaş grubundaki sporcularımız yarıştıkları turnuvalarda hem eğlendiler hem de tecrübe kazanarak madalyalarla bayramlarını kutladılar. Çoğu ilk maçlarına çıkan sporcularımız ilerisi için umut verdiler. Hepsiyle gurur duyuyorum” dedi.

Flipper Spor Kulübü Baş Antrenörü Uz. Dr. Oğuzhan Tokgöz, turnuvalar hakkında şu değerlendirmeyi yaptı: ”Bir sporcu için verdiği emeklerin karşılığını alarak madalya kazanmaktan güzel bayram hediyesi olmaz. Birer şölen gibi geçen organizasyonlarda yarışan tüm sporcularımı kutluyorum. Onlar için önemli olan madalyalar olsa da bizim için önemli olan kazanılan tecrübedir. Önümüzdeki resmi maçlarda inşallah güzel sonuçlarla da döneceğiz.”

Lüleburgaz’da madalya kazanan sporcular:
Altın: Zeynep Büşra Sayın
Gümüş: Yağmur Güvenilir
Bronz: Aden Gürel, Ahmet Toytoğlu, Atakan Yücel
Edirne’de madalya kazanan sporcular:
Altın: Zeynep Büşra Sayın, Ahmet Toytoğlu, Atakan Yücel
Gümüş: Damla Karlova, Aybars Ege Aydın, Arif Ege Demir, Ayaz Yılmaz
Bronz: Alya Melek Yılmaz, Aden Gürel, Nehir Gündüz.


 

Saray Haber