Flipper, Üniversiteler Türkiye Şampiyonasında kürsüde

Flipper, Üniversiteler Türkiye Şampiyonasında kürsüde
Yayınlama: 15.05.2023
A+
A-

Üniversiteler Türkiye Taekwondo Şampiyonası 10-13 Mayıs tarihlerinde Bartın’da yapıldı. 44 Üniversiteden 300 sporcunun yarıştığı şampiyonada Flipper Spor Kulübü Sporcuları yine kürsüdeydi

Bartın Üniversitesi Kapalı Spor Salonunda yapılan Turnuvada Antrenör Oğuzhan Tokgöz yönetiminde Milli Sporcularımız Oğuz Tokgöz Koç Üniversitesi, Azra Çavuş ve Ozan Toytoğlu Bahçeşehir Üniversitesi, Işıl Zafer ve İdil Zafer Marmara Üniversitesi adına yarıştılar.+87 kg yarışan Oğuz Tokgöz Türkiye Üçüncüsü olurken, 67 kg yarışan Işıl Zafer Türkiye Şampiyonu oldu.

Başarılı geçen şampiyonayı değerlendiren Antrenör Uz. Dr. Oğuzhan Tokgöz, “Kaliteli ve güzel bir turnuva oldu. Üniversite öğrencisi birçok Milli sporcunun kıyasıya yarıştığı Şampiyonada artık Üniversiteli olan başarılı 5 Milli sporcumuz yer aldı. Işıl ve Oğuz her zamanki gibi kürsüde yer alırlarken diğer sporcularımız da başarılı maçlar yaparak okullarını ve bizleri en iyi şekilde temsil ettiler. Bir Türkiye Şampiyonasını da Kürsüde tamamlamaktan gururluyuz.

Flipper Spor Kulübü olarak çocuklarımıza sadece tekme yumruk atmayı öğretmiyoruz. Onlara bir gelecek sunuyoruz. Başarılı olan sporcularımız Millilik burslarıyla Vakıf Üniversitelerinde %100 burslu okuyorlar, karşılıksız öğrenci bursu alıyorlar. Hem ailelerine yük olmuyorlar hem de en iyi Üniversitelerde okuyorlar.  Şu ana kadar 13 Milli sporcumuz oldu. Oğuz Temmuz ayında Ankara’da yapılacak “10.Turkish Open” Uluslar arası turnuvasında Milli takım adına yarışacak. Böylece 51.defa Milli formayı giymiş olacağız.

Önümüzdeki ay Gençler ve Yıldızlar Türkiye Şampiyonaları var.  Çalışmalarımız benim ve Tuğçe Hocamızın gözetiminde devam ediyor. İnşallah güzel haberler vermeye devam edeceğiz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber