Flipper yurtta kürsüde cihanda kürsüde

<strong>Flipper yurtta kürsüde cihanda kürsüde</strong>
Yayınlama: 08.11.2022
A+
A-

Flipper Spor Kulübü sporcuları yoğun geçen hafta sonunda hem yurt içinde hem de yurt dışında madalyaları topladı

Antrenör Uz. Dr. Oğuzhan Tokgöz yönetiminde 5-6 Kasım’da Romanya’nın Başkenti Bükreş’te düzenlenen “Dracula Cup 2022 G2” Turnuvasına katılan Oğuz Tokgöz +87 kiloda ağır siklette gümüş madalya kazanırken, İBB adına yarışan sporcumuz Işıl Zafer de 67 kiloda gümüş madalya kazanarak Dünya sıralaması için çok değerli puanlar kazandılar.

Antrenör Tuğçe Tokgöz yönetiminde 6 Kasım’da Çerkezköy Belediyesi’nin düzenlediği ‘29 Ekim Cumhuriyet Kupası’na da 6 sporcuyla katılan kulübümüzde 46 kiloda Zeynep Nisa Hacıoğlu ve 59 kiloda Ayda Nehir Selçuk altın madalya kazanırlarken, 49 kiloda Ceren Erden ve 52 kiloda Gülbahar Dumancı bronz madalya kazandılar.

Flipper Spor Kulübünün yurtdışında ve yurtiçinde kazandığı başarıları değerlendiren Uz. Dr Oğuzhan Tokgöz, “Maç programımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Bir yandan Uluslar arası maçlarda madalya ve puan kovalarken bir yandan da Yurtiçinde sporcularımızın tecrübelerini geliştiren maçlara katılıyoruz.

Romanya’da Oğuz Amerikalı tecrübeli rakibini 2-0 rahat geçerken finalde dünya sıralamasında üstlerde olan Hollandalı rakibini 1-2 ile elinden kaçırdı ve ikinci oldu. Işıl, Amerikalı ve Bulgar rakiplerini 2-0 geçerken finalde tecrübeli İspanyol rakibine yenilerek ikincilikte kaldı. Hedefimiz her zaman şampiyonluk ama bu zorlu turnuvada Dünya sıralamasında onları yukarı çıkaracak çok değerli puanlar kazandılar ve bayrağımızı yine kürsüye taşımaları da bizi gururlandı.

Çerkezköy’de bölgemizdeki tecrübeli sporcuların katıldığı turnuvada genç sporcularımız yine farklarını gösterdi ve kürsüde yer aldılar. Kulübümüzün geleceğinin de sağlam olduğunu gösterdiler.

Ayrıca baba-kız antrenörler olarak aynı gün iki farklı cephede başarı kazanmak bana ayrıca gurur verdi. Saray’ın, bölgemizin gençlerine ister üst düzey sporcu olma yolunda olsun ister sadece spor amacıyla olsun olarak en üst düzeylerde yardımcı olmaya, yol göstermeye devam edeceğiz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber