Halı sahaydı, mezbelelik oldu

Halı sahaydı, mezbelelik oldu
Yayınlama: 09.06.2023
A+
A-

2019 yılında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanıp Saray Belediyesi’ne devredilen Güngörmez Mahallesindeki halı saha ve soyunma odaları ilgisizlik ve bakımsızlıktan dolayı mezbelelik oldu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Saray’a kazandırdığı 4 halı sahadan biri olan Güngörmez Mahallesindeki halı saha içler acısı bir durumda.
MAGANDALARIN MEKANI OLDU
Yapımı 2019 yılında tamamlanan ve hazırlanan protokolle Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Saray Belediyesi’ne devrettiği halı saha, aradan geçen 4 yılda kaderine terk edildi. Saray Belediyesi’nin sahip çıkmadığı halı saha zamanla magandaların ve müptezellerin uğrak mekanı oldu. Kapısı yerinden sökülen, tel örgülerine zarar verilen halı sahada soyunma odalarının kapıları ve camları kırılıp duvarlara yazılar yazılmış. Güngörmez Mahallesi’nin gençleri spor yapsın diye mahalleye kazandırılan halı saha yerlerdeki bira şişelerinden ve çöplerden de anlaşılacağı üzere magandaların buluşma noktasına haline gelmiş durumda.
MAHALLE SAKİNLERİ BELEDİYEYİ GÖREVE ÇAĞIRDI
Halı sahanın mezbeleliği andıran görüntüsünden rahatsız olan Güngörmez Mahallesi sakinleri, Saray Belediyesi’ni sorumluluğu altında olan halı sahaya sahip çıkmaya davet ettiler. Halı saha için geçtiğimiz yıllarda bir personel talebi olduğunu da hatırlatan mahalle sakinleri, halı sahanın tamamen kullanılamaz hale gelmeden bu talebin de yerine getirilmesini istediler.

REKLAM ALANI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber