Hamşıoğlu: Küçükyoncalı’da 3 yıldır okul yok, yazıklar olsun!

Hamşıoğlu: Küçükyoncalı’da 3 yıldır okul yok, yazıklar olsun!
Yayınlama: 01.08.2023
A+
A-

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Selcan Taşçı Hamşıoğlu, Küçükyoncalı Mahallesi’nde kurulan Kültür Evi’nde kadınlarla bir araya geldi. Üreten kadınların okul talebini dile getiren Hamşıoğlu, “Yıl 2023. Tekirdağ’da okul yok; sınıf yok; eğitim kalitesi, hijyen, güvenlik ‘birleştirilmiş’ okullarda dip yapmış durumda. Yazıklar olsun” diye konuştu

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Selcan Taşçı Hamşıoğlu’na İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Gökhan Metiner  ve İYİ Parti Saray İlçe Başkanı Murat Öztürk eşlik etti.
“ŞAHANE DOKUMALAR ÜRETİYORLAR”
Saray’a bağlı Küçükyoncalı Mahallesi’nde bulunan Kültür Evi’nde kadınlarla bir araya gelen Hamşıoğlu, “O kadınlar ki kurdukları “Kültür Evi”nde kültürel mirasımız olan geleneksel Türk motiflerini modernize ettikleri şahane dokumalar üretiyorlar. Ödüle doymuyorlar. Birimiz hepimiz için diyor; birbirlerinin dertleriyle dertleniyor; yönetenlerin karşısına kendi çözüm önerileriyle çıkıyorlar. Okuyor, düşüyor, konuşuyor; en önemlisi “hakları” mevzu bahis ise dimdik arkasında duruyor; hiçbir masala kanmıyorlar” dedi.
YAZIKLAR OLSUN!
Milletvekili Hamşıoğlu, “Onlarla; 105 yaşında vefat eden ve kıyafetlerini sergiledikleri Zeynep Nine’yi de konuştuk. Keşkek festivalini de konuştuk. Kaniye Hoca’nın çizdiği desenlerin hikayelerini de konuştuk. Bir aydır suyu akmayan mahallelerini de konuştuk. Ama en çok yıkılan okullarını konuştuk; üç yıldır okula Saray’a gitmek zorunda kalan el kadar çocukları için duydukları kaygılarını konuştuk. Yıl 2023. Tekirdağ’da okul yok; sınıf yok; eğitim kalitesi, hijyen, güvenlik ‘birleştirilmiş’ okullarda dip yapmış durumda. Yazıklar olsun” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber