Hattuşa Saray Park görücüye çıktı!

Hattuşa Saray Park görücüye çıktı!
Yayınlama: 22.06.2017
A+
A-

Türkiye’nin en büyük Jeotermal yatırımcı firması olan Doğan Jeotermal Grup yöneticileri ile Saraylı emlakçılar, Saray Belediyesinin gerçekleştirdiği toplantıda bir araya geldi. Gerçekleşen buluşmada Hattuşa Vacation Thermal Clup Saray Park ismiyle mülkiyeti belediyeye ait olan arsada yap-işlet-devret modeliyle yapılacak olan jeotermal tesisin tanıtımı yapıldı ve pazarlama ortaklığı görüşüldü. İlk defa yapılacak jeotermal yatırımın maketi kamuoyuna tanıtılırken Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, gerçekleşen buluşmada “Ben şuna inanıyorum: Tekirdağ’ın Saray ilçesi çekim merkezi olacak. Trakya’da tek Türkiye’de en büyük termal tesisleri Saray’da kurulacak.” ifadelerini kullandı.

KATILIM YOĞUN OLDU
Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Saray Belediye Başkan Yardımcıları Dilaver Perçin ve Arif Naci Öngören, Saray Kent Konseyi Başkanı Mehmet Bilecen, Doğan Jeotermal Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Doğan, Ekonomi Bankası Çerkezköy Müdür Mehmet Ali Doğaner, Saray Belediye Meclis Üyeleri, Saray Mahalle Muhtarları ve Saraylı emlakçılar katılım gösterdi.
SARAY BELEDİYESİNE BU SUYU KAZANDIRDIK
Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban konuşmasına “Saray’da bulunan termal suyun bölgemize kazandırılması için çabalarım oldu. Selenyum minerali termallerde çok önemlidir, bu bakımdan suyumuzun çok zengin olduğunu öğrendik. Bu süreç başlamış oldu. Allah’a çok şükür bu suyu ihaleye katılarak 30 yıllığına Saray Belediyesine bu suyu kazandırdık. 50 bin dönüm ruhsat alanını da Saray Belediyesine kazandırdık. Bu kuyumuzda şu anda 3 bin kişilik termal tesise cevap verecek suyumuz var. 57 derece su sıcaklığı mevcut. Sağlık Bakanlığı raporlarında mineral bakımından en zengin termal sulardan birisine sahip olduğumuzu gördük.” diyerek başladı.
“EN BÜYÜK TERMAL TESİSLERİ SARAY’DA KURULACAK”
Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Saray’da bulunan Jeotermal suyun yatırımcılara kiralanması amacıyla yaşanan ihale süreçlerinden de bahsederek “Yerimizi ihale ettik. Saray’da termal suyumuzun özellikle mülkiyeti belediyemize ait olan Galata Deresinin kıyısındaki 3 dönüm alanımızı ihaleye çıkarttık. Geçen hafta sonuçlandı. İhaleyi Doğan Jeotermal Grubu kazandı. Daha başka kuyular açılacak, seracılık gelişecek bölgemizde. Ülkemizden ve yurt dışından seracılık için başvurular başladı. Saray sağlık turizminin termal turizminin merkezi durumuna geliyor. Ben şuna inanıyorum; Tekirdağ’ın Saray ilçesi çekim merkezi olacak. Trakya’da tek Türkiye’de en büyük termal tesisleri Saray’da kurulacak.” dedi. Başkan Çoban konuşmasını Saraylı emlakçıları yeni yapılacak olan devre tatil ve devre mülk satışlarında aktif rol oynamaya davet etti.
“SATIŞ FAALİYETLERİNDE PASTADAN SARAY’IN DA PAY ALMASI”
Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’ın ardından programda konuşan isim Doğan Jeotermal Grubun Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Doğan oldu. Doğan Jeotermalin kurucusu Doğan “Bugünkü toplantının amacı şu: Burada yapacağımız satış faaliyetlerinde pastadan Saray’ın da pay alması.” dedi. Mehmet Ali Doğan konuşmasının devamında jeotermal tesisin yapım sürecinde ve yapımından sonraki süreçlerde bölgeye istihdam konusundaki katkılarından bahsetti.
PROJEYİ TANITTI
Doğan Jeotermal Grubu Başkanı Mehmet Ali Doğan “Ben 25 yıllık jeotermalciyim. Yani bundan 25 sene önce jeotermalin tanımından başlayarak köy köy belde belde gezdik. Türkiye’de şuan binlerce kişilik jeotermal tesislerimiz var. Değerli misafirlerimiz bu devre mülk devre tatil işinde sadece mülk tesisi yapsanız olmuyor. Bizim yapmış olduğumuz araştırmalarda karışım dediğimiz hem devre mülk hem devre tatil hem otel diğer sağlık merkezleri olmak üzere verimli oluyor. Bu bizim beşinci projemiz onun için de içerisinde kongre merkezi, toplantı merkezi, sağlık kültür merkezleri, günü birlik hamamlar, bunun dışında yine devre tatil yerleri olan bir konsept düşünüyoruz.” dedi.
PROJENİN MAKETİ TANITILDI
Saray Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleşen programın ardından Hattuşa Vacation Thermal Clup satış ve tanıtımının gerçekleştiği İstanbul Caddesi’ndeki ofise geçildi. Saraylı emlakçılara, Saray’a yapılacak olan Hattuşa Vacation Thermal Clup Saray Park’ın projesi maket olarak gösterilip tanıtıldı.

Saray Haber