Hattuşa Saray Park yükseliyor

Hattuşa Saray Park yükseliyor
Yayınlama: 06.11.2018
A+
A-

Trakya’nın ilk ve tek termal tesisi Hattuşa Saray Park’ın inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. 25 milyon liraya mal olacak Hattuşa Saray Park’ın inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, “Trakya’nın gözbebeği olacak bir çalışmaya imza atmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban bugün saat 11.30’da Hattuşa Vacation Thermal Club Saray Park Müdürü Adem Koç ile birlikte Hattuşa Saray Park’ın inşaat alanında incelemede bulundu.
“SARAY HALKI GÖNLÜNÜ FERAH TUTSUN”
Projenin yaklaşık olarak 25 milyon liralık bir yatırım olduğunu hatırlatan Hattuşa Saray Park Müdürü Adem Koç, en kısa sürede tesisin devreye girmesi için çaba harcadıklarını belirterek “Piyasalarda etkili olan dalgalanmalar nedeniyle bir süre fiyatların oturmasını bekledik. Bu hafta başı ile birlikte inşaat çalışmalarımızı tekrardan hızlandırdık. Saray halkı şundan emin olsun. Herkes batabilir ama biz asla batmayız. Bugün bizim piyasaya 1 kuruş borcumuz yok. Hattuşa Saray Park dahil olmak üzere bütün yatırımlarımıza devam ediyoruz. Herkes gönlünü ferah tutsun. Bu yatırımı taahhüt ettiğimiz zamanda Saray halkı ile buluşturacağız” dedi.
2019’UN SONUNDA AÇILMASI HEDEFLENİYOR
Trakya’nın ilk termal tesisi olan Hattuşa Saray Park ile Saray’ın turizm alanında çekim merkezi haline geleceğini söyleyen Başkan Çoban, “Saraylı vatandaşlarımız söylentilere ve dedikodulara kulak asmasın. Yapılamaz denilen altyapıyı nasıl yaptıysak, getiremezler dedikleri doğal gazı Saray halkıyla nasıl buluşturduysak, Trakya’nın ve Saray’ın ilk termal tesisini halkımızla aynı şekilde buluşturacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. 2019 yılının sonlarına doğru Saray halkıyla birlikte bu tesisin açılışını gerçekleştireceğiz” dedi.
28 YIL SONRA TÜM MÜLKİYET HAKKI SARAY BELEDİYESİ’NE GEÇECEK
11 Ağustos 208 tarihinde temel atma töreni gerçekleştirilen Hattuşa Saray Park Saray Belediyesi ve Doğan Jeotermal’in yaptığı protokol gereğince 28 yıl sonra tüm mülkiyet hakkı Saray Belediyesi’ne kalmak koşuluyla inşa ediliyor. Tesisler tamamlandığında devre tatil sisteminin yanı sıra günübirlik kullanıma da uygun bir işleyişle hizmet verecek.

Saray Haber