Hisseli tarlayı çevirene 5 bin 800 TL ceza!

Hisseli tarlayı çevirene 5 bin 800 TL ceza!
Yayınlama: 19.12.2019
A+
A-

Saray Belediyesi İmar Kanunu ile Toprak Koruma Kanununu hiçe sayarak hisseli tarlaları tel çitle çeviren emlakçılara adeta savaş açtı. CİMER üzerinden ve vatandaşlardan gelen şikâyetleri inceleyen Saray Belediyesi ilk olarak Ayaspaşa Mahallesi’nde hisseli bir tarım arazisini tel çitle çeviren emlakçıya 5 bin 800 TL ceza kesti. Saray Belediyesi’nin bu uygulamasına karşı bir araya gelen emlakçılar birlikte hareket etme kararı alsa da, hisseli tarım arazilerini çeviren yüzlerce emlakçıya cezanın yolda olduğu dile getiriliyor.

Saray Belediyesi tarım arazilerini korumak amacıyla dikkat çeken bir uygulamaya gitti.
YENİ CEZALAR YOLDA
CİMER üzerinden ve vatandaşlardan gelen şikâyetleri inceleyen Saray Belediyesi, İmar Kanunu ile Toprak Koruma Kanununa muhalefet eden emlakçılara karşı harekete geçti. Hisseli tarım arazilerini beton direkli tel çitlerle çeviren, arazilere mıcır gibi malzemeler dökerek yol açan emlakçıları belirleyen Saray Belediyesi, ilk olarak Ayaspaşa Mahallesi’nde tarım arazisini tel çitle çeviren bir emlakçıya 5 bin 800 TL ceza kesti. Yüzlerce emlakçıya da tebligatta bulunan Saray Belediyesi, beton direkli tel çitlerin ve tarım arazisine dökülen malzemelerin kaldırılmaması durumunda cezai işlemlere devam edecek.
AKP İLÇE BAŞKANI EMLAKÇILARLA BULUŞTU
Saray Belediyesi’nin bu uygulaması sonrası hisseli tarım arazilerini telle çeviren emlakçılar Saray’da bir araya geldi. AKP Kapaklı İlçe Başkanı Avukat Ercan Üçel’in de katıldığı toplantıda, emlakçılar Saray Belediyesi’nin uygulamasına karşı yapılabilecekleri masaya yatırdı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber