Hüseyin Güntay güven tazeledi

Marmara Saray Emlakçılar Derneği (MARSED) Cumartesi günü saat 13.00’de Onur Restaurant’ta 2. Olağan Genel Kurulunu düzenledi. Tek liste ve açık oylama ile gerçekleşen seçimli genel kurulda güven tazeleyen MARSED Başkanı Hüseyin Güntay, “Saray’ımızı geliştirmek için Saray’ımızı hak ettiği yerlere getirebilmek için güzel olan ne varsa onu yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi

Hüseyin Güntay güven tazeledi
Yayınlama: 13.05.2024
A+
A-

2021 yılında kurulan MARSED, yeni döneme düzenlediği genel kurulla hızlı bir giriş yaptı.
KATILIM YOĞUN OLDU
MARSED’in yoğun katılımla gerçekleşen 2. Olağan Kongresine, Saray Belediye Başkanı Abdül Taşyasan, İYİ Parti Saray İl İlçe Yönetimi, Saray Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Özen, Saray Şoförler Odası Başkanı Murat Ertekin, Saray Kale Birlik Kooperatifi Başkanı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Gökay Akand, Çerkezköy Emlakçılar Derneği Başkanı Daimi Tavan, Kapaklı Emlakçılar Derneği Başkanı Kemal Özel, Çerkezköy Emlakçılar Dernek Başkan Yardımcısı Servet Demirci, Çerkezköy Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Hüseyin Akın, Saray Pazarcılar Derneği Başkanı Sunay İmuk, mahalle muhtarları ve emlakçılar katıldı.
DİVAN HEYETİ BELİRLENDİ
Divan Heyetinin belirlenmesiyle başlayan genel kurulda, Divan Başkanlığına Kapaklı Emlakçılar Derneği Başkanı Kemal Özel, divan üyeliklerine Rumeli Yatırım Gayrimenkul Firmasının sahibi Rahim Buluş, Çerkezköy Emlakçılar Dernek Başkan Yardımcısı Servet Demirci ve Çerkezköy Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Hüseyin Akın seçildi. Divan heyetinin oluşturulmasının ardından MARSED 2. Olağan Genel Kurulu saygı duruşu ve arından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
SEÇİME TEK LİSTE İLE GİDİLDİ
Tek liste ve açık oylama ile yapılan seçimlerde Güntay Gayrimenkul firmasının sahibi Hüseyin Güntay oy birliği ile 2. defa Dernek Başkanı seçildi. Başkan Güntay’ın listesinde şu isimler yer aldı:
Yönetim Kurulu: Adem Bingöl, Emrah Metin, Emrah Uysal, Ersan Bakar, Fatih Yıldırım, Ramazan Tapancı, Serkan Erkılınç, Serkan Var, Seyfi Koç, Ufuk Bağyar, Utku Yalçın, Sinan Taşkın, Serdar Karakoç, Görkem Yüzbaşı.
Denetim Kurulu: Harun Kıray, Onur Tunç, Berke Yalçın.
GÜNTAY: GÜZEL İŞLERE İMZA ATTIK
Genel Kurul’da oy birliği ile yeniden başkan seçilen Hüseyin Güntay, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:
“Benim hayatımda seçim bitmiyor biliyorsunuz. Sık aralıklarla seçimlere katılan bir kardeşinizim. Bugün de yine seçimli bir genel kurulda bir aradayız. Üç yıl önce bir inatlaşma uğruna kurduğumuz derneğimizi her geçen gün daha da büyütüyoruz ve güçlendiriyoruz. Emlakçı esnafımızı kaynaştırmak, Saray’ımıza, çocuklarımıza, gençlerimize, geleceğimize neler kazandırabiliriz, ne gibi hizmetlerde bulunabiliriz düşüncesiyle çıktığımız yolda güzel işlere imza attık. Emlakçı arkadaşlarımızın hepsine ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Her koşulda benim yanımda oldular. Bir mesajımla Saray Sporumu on binlerce lira yardım yaptılar, bir telefonumla Gazi amcamıza tekerlekli akülü sandalye almamıza yardım ettiler, bir mesajımla SMA hastası kardeşimize tüm ekipmanları ile birlikte ona hayat veren bir cihaz almamıza yardım ettiler, bir mesajımla tüm okullarımıza kırtasiye yardımları için maddi yardımlarda bulundular. Tüm spor kulüplerimize ellerinden gelen yardımları yaptılar. Bu nedenle her birinize Saray adına, Saray’ın geleceği adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
BU MESLEĞİ HERKESİN YAPMAMASI GEREKİYOR
Emlak sektörü deyip geçmeyin. Emlak sektörü dünyaya yön veren bir sektördür. Maalesef toplumun bir bölümünde emlakçılar üzülerek söylüyorum küçümsenmektedirler. Küçümsenen bu sektör toplumun her kesimine lazım. Bu yüzden emlakçılık asil bir meslektir. Bu nedenle bu mesleği herkesin yapmaması, yapamaması gerekmektedir. Bu mesleği bilerek, bu mesleği gerçekten meslek olarak gören insanların, topluma faydalı olmak isteyen insanların yapması gerekiyor.
“YENİ DÖNEMDE DAHA GÜZEL İŞLERE İMZA ATACAĞIZ”
Biz yeni dönemde çok daha iyi, güzel ve önemli işlere imza atacağız. Bu işleri Saray Belediye Başkanımızla, Saray Esnaf Odası Başkanımızla, meclis üyelerimizle birlikte yapacağız. Saray’ımızı geliştirmek, Saray’ı büyütmek, Saray’ımızı hak ettiği yerlere getirebilmek kurulmuş bir dernek olarak Saray adına güzel olan ne varsa onu yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. İnşallah önümüzdeki günlerde farklı faaliyet ve etkinliklerle birlikte olacağız.  Bizleri yalnız bırakmayacağınıza canı gönülden inanıyorum. Hepinize saygı ve sevilerimi sunuyorum.”
 

Saray Haber