İğneada’daki selde kayıp 6’ncı kişinin de cansız bedeni bulundu

İğneada’daki selde kayıp 6’ncı kişinin de cansız bedeni bulundu
Yayınlama: 08.09.2023
A+
A-

Kırklareli’nin İğneada beldesinde kuvvetli yağışın ardından meydana gelen selde, ‘Sisli Vadi’ bungalov evlerinde tatil yapan 6 kişi yaşamanı yitirmişti. Kayıp olan Ahmet Baki Şimşek’in cansız bedenine ulaşılırken yürek yakan yeni detay da ortaya çıktı

İğneada’da 3 gün önce bir anda bastıran sel felaketi özellikle Longoz Ormanları yakınında bulunan yerleşime kapalı alandaki bungalov evlere vurmuştu. Tatil amaçlı vatandaşların gelip kaldığı bungalov evlerin sürüklenmesi sonucu kayıp ihbarı verilen 6 kişi için geniş çaplı arama çalışmaları başlatılmıştı.
ARAMALAR ARALIKSIZ DEVAM ETMİŞTİ
Aramaların 1. ve 2. gününde Doktor Selman Bağışlar ve eşi Mihriban Bağışlar, Suna Duman, Ümit Solmaz ve emekli Öğretmen Raile Şimşek’in cansız bedenine ulaşılırken, Raile Şimşek’in eşi Ahmet Baki Şimşek için aramalar gece geç saatlere kadar sürdü. Ahmet Baki ve Raile Şimşek çiftinin oğlu Kerem Şimşek ise önceki günlerdeki aramalarda yaralı şekilde bulunarak hastaneye sevk edilmişti.
ARACININ 300 METRE İLERİSİNDE BULUNDU
Aramaların 3. gününde ise Ahmet Baki Şimşek’e ait araca rastlandı. O bölgede aramalarını yoğunlaştıran ekipler aracın bulunduğu alanın yaklaşık 300 metre uzağında Ahmet Baki Şimşek’in de cansız bedenine ulaştı. Şimşek’in cansız bedeni savcılık incelemesinin ardından morga sevk edilecek.
GEÇEN AY EMEKLİLİK DİLEKÇESİ VERMİŞ
Selde hayatını kaybeden öğretmen Raile Şimşek’in (53) 2 yıl önce emekli olduğu, bugün yapılan aramalarda cansız bedenine ulaşılan öğretmen eşi Ahmet Baki Şimşek’in (53) ise geçen ay emeklilik dilekçesi verdiği öğrenildi.
Çiftin cenazelerinin, yarın memleketleri Denizli’nin Bozkurt ilçesi Tutluca Mahallesi’nde öğlende toprağa verilecekleri belirtildi.

Saray Haber