İmam Hatipli öğrenciden Atatürk’e çirkin saldırı: Gözaltına alındı

İmam Hatipli öğrenciden Atatürk’e çirkin saldırı: Gözaltına alındı
Yayınlama: 20.09.2023
A+
A-

Marmara İmam Hatip Lisesi’nde çekilen görüntülerde bir lise öğrencisinin Atatürk’e hakaret içeren harekette bulunduğu görüldü. Valilikten yapılan açıklamada öğrencinin gözaltına alındığı duyuruldu

Marmara İmam Hatip Lisesi’nde bir öğrencinin kitaptan kopardığı Atatürk fotoğrafına hakaret ve saygısızlık yaptığı anlar kaydedildi.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülere tepki yağarken birçok kişi şahsın yakalanması için Emniyet birimlerini göreve çağırdı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA: GÖZALTINA ALINDI

İstanbul Valiliği öğrencinin gözaltına alındığını duyurdu.
Valilikten yapılan açıklamada “20.09.2023 günü sosyal medya mecralarında paylaşılan görüntülerde bir şahsın Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafına yönelik müstehcen hareketler sergilediği görülmüş, şahısla ilgili kimlik tespiti yapılmıştır. Bahse konu eylemi gerçekleştiren A.E.S (17) yakalanarak gözaltına alınmış olup, olayla ilgili adli ve idari süreç başlatılmıştır” denildi.

ÇARIKÇI’DAN TEPKİ

CHP Saray İlçe Gençlik Kolları Başkanı Alper Çarıkçı, Marmara İmam Hatip Lisesi’nde yaşanan olaya sert tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından tepkisini dile getiren Çarıkçı, şunları ifade etti:
“Atatürk’e hakaret eden 17 yaşındaki Marmara İmam Hatip Lisesi öğrencisi vatan hain kansız şerefsiz Emin Soyyiğit, gözaltına alınmış! Senin yaptığın o hakaret Atatürk’e zarar vermez ama ne kadar kansız bir soyun ürünü olduğun apaçık ortada!
Bir dilim baklava çalan 17 yaşındaki çocuğa, nasıl 6 yıl hapis cezası verdiyseniz, bu fırlamaya da çocuk diye bahane gözetmeksizin aynı cezayı vermenizi bekliyoruz!
#EminSoyyiğitTutuklansın”

Saray Haber