İrmet Hospital: “Sağlık turizmindeki atılımlarımız sürüyor”

İrmet Hospital: “Sağlık turizmindeki atılımlarımız sürüyor”
Yayınlama: 22.05.2023
A+
A-

İrmet Hospital, hem bölgemizdeki hastalara hem de yurt dışından hastaneye gelerek şifa arayan hastalara derman olmaya devam ediyor

İrmet Hospital, cumartesi günü saat 11.00’de yurt dışından gelen hastalara uygulanan sağlık hizmeti hakkında basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Çerkezköy Özel İrmet Hospital Başhekimi Uzm. Dr. Dilek Köse, Genel Müdür Yardımcıları Naim Söylemezoğlu ve Ayla Demir, Kurumsal Pazarlama ve İletişim Müdürü Özge Üngüt, Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanları Op. Dr. Rifat Saygın Altınağ, Op. Dr. Aibek Erkibaev, Kurumsal İletişim Uzmanları Uğur Gürkan, Kübra Keskin Işık ve Ferdi Gören katıldı.
“ŞİFA DAĞITIYORUZ”
Basın toplantısında açılış konuşmasını yapan Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Rifat Saygın Altınağ, “Bölgemizdeki hastalara şifa dağıtırken, yurt dışından hastanemize gelerek şifa arayan hastalarımıza derman olmak da bizim için gurur vericidir. Hastane olarak güzel işlere imza attığımızı düşünüyoruz. Yurt dışından gelen hastalarımıza şifa olurken, bölgemizdeki hastalarımıza da güzel hizmetler sunuyoruz. Yurt dışından gelen hastalarda A grubu vakalara da ulaştık. Özel vaka, yani üst basamak hastanelerde tedavi uygulanabilecek önemli vakalar aldık. Hastanemize yurt dışından hastalarımız gelmeye de devam etmektedir.Op. Dr. Aibek Erkibaev hocamızın referansıyla Kırgızistan’daki hastaları da hastanemize getirmeye başladık. Yurt dışından her geçen gün hasta kabul ediyoruz.  Beyin ve Sinir Cerrahisi olarak şu an bizim yapamayacağımız ameliyat, uygulayamayacağımız tedavi yok. Tüm müdahaleleri yapabilecek hem altyapımız hem yoğun bakımımız, hem anestezi ekibimiz hem de personelimiz bulunmaktadır. Bunu da ağır vakalarda ispatladık. Bölgemizde bir Beyin Cerrahi Merkezi oluşturmak adına çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.
“EKİBİMİZ ÇOK GÜÇLÜ”
Altınağ konuşmasına şu şekilde devam etti:
“Yurt dışından birkaç hasta ile görüştük. Beyin pili, bölgemizde bildiğim kadarıyla hiç yapılmadı. Beyin pili ile ilgili bir hastamızla görüşme gerçekleştiriyoruz. Bu bölgemizde ilk olabilir. Skolyoz hastası olan biriyle görüşüyoruz. Sadece yurt dışı hastaları için söylemiyorum, biz tüm hastalarımıza aynı kalitede hizmet sunmaktayız. İyi bir ekibimiz var ve basit gibi görünen fakat zor olan bir çok ameliyatında üstesinden gelmekteyiz. Ekip gerçekten çok önemli, sadece cerrahların başarısı yetmiyor. Cerrahlarımız çok başarılı evet ama ekibimiz de çok güçlü” diye konuştu.
“HASTANEMİZDEN MEMNUN KALDILAR”
Kırgızistan’da 6 yıl Tıp Fakültesi’nde eğitim aldıktan sonra İzmir 9 Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde 5 yıl boyunca ihtisasını yaptıktan sonra İrmet Hastanesinde göreve başladığını kaydeden Op. Dr. Aibek Erkibaev, “ İrmet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi konusunda kendisini kanıtlamış bir hastanedir. Doktorları, şartları bakımından çok gelişmiş bir hastanedir. Kırgızistan’daki hastalarımız yavaş yavaş İrmet Hospital’i tanımaya başladı.  İlk hastalarımızı da kabul ettik ve devamının da geleceğini düşünüyoruz. Kabul ettiğimiz hastalarımızın sonuçları da güzeldi ve hepsi hastanemizden memnun kaldılar. Hastalarımızdan biri 7 aylıkken doğan, şu an 1 aylık olan prematüre bir bebekti. Ameliyat olması gerekiyordu. Kırgızistan’da ameliyatın riskli olduğunu söyleyip, risk alamayacaklarını bildirmişler. Kırgızistan’ın en iyi hastaneleri kabul etmemiş. Biz değerlendirdik ve ameliyat etmeyi kabul ettik. Başhekimimiz Dilek Hanım da bize anestezi konusunda yardımcı oldu ve başarılı bir ameliyata imza atıp hastamızı sağlıklı bir şekilde taburcu ettik” dedi.
“BAŞARILI AMELİYATLARA İMZA ATTIK”
Erkibaev sözlerini şöyle sürdürdü:
“Kırgızistan’dan gelen 51 yaşındaki hastamız kol ve bacaklarda uyuşma, güçsüzlük şikayeti ile hastanemize geldi. Hastamızda şeker hastalığı da bulunuyordu. 9-10 senedir kortizon kullanan bir hastaydı. Bu yüzden kemikleri de yıpranmıştı. O ülkedeki doktorlar hasta için olumsuz konuşmuş, ameliyatın ise riskli olduğunu söylemişler. Bizde hastanemizde kendisini muayene edip ameliyat yaptık. Hastamızın ameliyatı başarılı geçti. Hastanemize tekerlekli sandalye ile gelen hastamızı bastonla taburcu ettik.  Bir tane de diş hastamız vardı. Hastamız 6,5 yaşındaydı ve sol çene kemiğinde iltihap vardı. Bu sorunu 2 yıldır çektiğini ailesi söyledi. Ağrısı, şişliği vardı, antibiyotik kullanıyordu. Kırgızistan’da bir kez ameliyat da olmuş ama iyileşememiş. Biz Diş Hekimiz Sina Tanju Bey eşliğinde hastamızı ameliyat ettik. Şu an çocuğun durumu iyi. Bu da bizi çok mutlu etti.”
“ÇALIŞANLARLA BİRLİKTE MOTİVEDE OLUYORUZ”
Sağlık turizmini İrmet Hospital olarak 7-8 yıldır sürdürdüklerini, Beyin ve Sinir Cerrahisi alanında yurt dışından ilk kez hasta kabul ettiklerini ifade eden Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı, Başhekim Dilek Köse, “ Genelde obezite ve plastik cerrahiye yönelik ameliyatlar yapıyorduk. Diğer branşlardan da çok fazla hastamız olmuyordu. Beyin Cerrahisine de Op. Dr. Rifat Saygın Altınağ ve Op. Dr. Aibek Erkibaev ile buna ilk adım attık. Hastane olarak tüm branşlarda hastalarımızı kabul ediyoruz. Sonuçların iyi olması da bizi çok mutlu ederken,” dedi. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber