İYİ Parti’den Ankara çıkarması

İYİ Parti’den Ankara çıkarması
Yayınlama: 21.07.2023
A+
A-

İYİ Parti Tekirdağ İl Teşkilatı Ankara’ya çıkarma yaptı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşaner ile İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Selcan Taşçı Hamşıoğlu’nu ziyaret eden heyette İYİ Parti Saray İlçe Başkanı Murat Öztürk de yer aldı

Seçimler bitti ama Ankara’da siyaset trafiği hız kesmedi. Geçtiğimiz günlerde 3. Olağan Genel Kurultayı’nı yapan İYİ Parti, yerel seçim startını verdi.

İYİ Parti’nin Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu ile Yerel Yönetimler Başkanı Burak Akburak il il Türkiye’yi dolaşıp ve yerel seçimde izlenecek stratejiye dair raporlarını oluştururken, geçtiğimiz hafta önce Başkanlık Divanı’nı ardından Genel İdare Kurulu’nu toplayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in gündemi de yerel seçimlerde hangi yol haritasının izleneceği oldu.

AKŞENER’İN SICAK YAZ MESAİSİ

Mesaisinin önemli bir bölümünü teşkilatları dinlemeye ayıran Akşener’in önceki günkü ziyaretçileri arasında İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Gökhan Metiner ve Tekirdağ ilçe başkanları da vardı. Tekirdağ teşkilatlarının Ankara’daki temaslarına Tekirdağ Milletvekili Selcan Taşçı Hamşıoğlu da eşlik etti. Hemen her gün birkaç il, ilçe ve belediye başkanı ile 14 Mayıs seçimlerinde aday olup da seçilemeyen yahut aday listesinde yer bulamayan partilileriyle bir araya gelen İYİ Parti Genel Başkanı, Tekirdağ teşkilatlarıyla buluşmasında da yerel seçime dair değerlendirmelerde bulunuldu.

HAZIRLIKLAR, TEK BAŞINA GİRMEK ÜZERE

Ziyaret sonrası yaptığı açıklama görüşmeyi “Kurultay sonrası nezaket ziyareti” olarak nitelendiren Tekirdağ Milletvekili Hamşıoğlu, İYİ Parti’nin seçimlerde kendi kurumsal kimliği, adayları ve özgün siyaset diliyle mücadele etmesini öncelediklerini ve çalışmalarını da bu yönde sürdürdüklerini belirtti.

Hamşıoğlu, İYİ Parti’nin yerel seçime dair merak edilen tavrına dair de “Tek başımıza girecekmiş gibi hazırlanıyoruz” dedi.

TEKİRDAĞ’I TANITMAYI İHMAL ETMEDİLER

Meral Akşener’i İYİ Parti Genel Merkezi’nde, Selcan Taşçı Hamşıoğlu’nu da TBMM’de ziyaret eden İYİ Parti Tekirdağ teşkilatları, Ankara temasları kapsamında İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları Şükrü Kuleyin ve Ünzile Yüksel’le de bir araya geldi. İYİ Partililerin Ankara’ya “Hayırlı olsun” hediyesi olarak Tekirdağ’ın coğrafi işaretli ve Somut Olmayan Kültürel Miras Listesinde yer alan değeri Karacakılavuz el dokumalarından götürmesi dikkat çekti.

MANDALI BABA OLDU

Hamşıoğlu ve Metiner ile birlikte Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Tiryaki, Çorlu İlçe Başkanı Akın Yılmaz, Çerkezköy İlçe Başkanı Yasemin Erseçkin, Ergene İlçe Başkanı Sadi Ersöz, Hayrabolu İlçe Başkanı Ramazan Öveç, Şarköy İlçe Başkanı Yıldıray Çakar, Saray İlçe Başkanı Murat Öztürk, Malkara İlçe Başkanı Nevzat Ulu ve Marmara Ereğlisi İlçe Başkanı Atakan Öztürk’ten oluşan heyette bulunmayan Kapaklı İlçe Başkanı Gürkan Mandalı’nın müjdeli bir mazeretinin olduğu öğrenildi. İYİ Partili genç siyasetçi, 20 Temmuz günü sabah saatlerinde baba oldu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber