İYİ Partili Kadınlar: “Erkek adaleti değil; gerçek adalet!”

<strong>İYİ Partili Kadınlar: “Erkek adaleti değil; gerçek adalet!”</strong>
Yayınlama: 23.01.2023
A+
A-

İYİ Partili kadınlar Şarköy ‘de yaşayan Ayşenur Akkurt’un birlikte yaşadığı Rıdvan Kurt tarafından katledilmesine tepki gösterdiler. Parti binası önünde basın açıklaması yapan İYİ Partili Kadınlar, “Kadına yönelik şiddeti, cinayeti ve tecavüzleri ortadan kaldırmaya yönelik gerçekçi ve yaptırıcı yasalar bir an önce yürürlüğe girmeli, İstanbul Sözleşmesi yeniden uygulanmalı; kanun uygulayıcılar bu tarz eylemlerde her türlü yaptırımı uygulayarak kadınlarımızı ve çocuklarımızı bu çirkin zihniyetten korumalıdır” dediler

İYİ Partili Kadınlar, İlçe Başkanı Murat Öztürk’ün katılımıyla kadın cinayetlerine karşı tepkilerini dile getirmek için bir basın açıklaması düzenlediler.Parti binası önünde düzenlenen basın açıklamasında İYİ Partili kadınlar şunları dile getirdiler:
“Kadın cinayetleri kamu vicdanını yaralar nitelikte hızla artmaya devam etmektedir. Biz İYİ kadınlar olarak işlenen bu cinayetlere sessiz kalmamakta kararlıyız.

Türk toplumunda kadın, toplumun en temel yapısı olan ailenin temelidir ve temelinden sarsılan bir toplumun daha fazla ayakta kalması söz konusu değildir.

Geçtiğimiz günlerde bir erkek tarafından Şarköy ‘de yaşayan Ayşenur Akkurt kardeşimizin ölüm haberi ülkemizde kadına yönelik şiddetin cezasının hiçbir şekilde caydırıcı olmadığını bir kez daha gün yüzüne çıkmıştır. Yargıda erkek egemen zihniyetin izleri silinmedikçe ‘iyi hal’ ve ‘tahrik’ indirimleri bu canilere bol keseden savruldukça bu ülkede hiçbir kadın ve çocuk güvende değildir.

Genel Başkanımız Meral Akşener’in dediği gibi; çirkin zihniyetleriyle kadına şiddeti meşrulaştıran kişilerle olan mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Evlatlarımız yaşayacak, kadınlarımız huzur bulacaktır. Böylece bir kez daha buradan haykırıyoruz: kadına yönelik şiddeti, cinayeti ve tecavüzleri ortadan kaldırmaya yönelik gerçekçi ve yaptırıcı yasalar bir an önce yürürlüğe girmeli, İstanbul Sözleşmesi yeniden uygulanmalı; kanun uygulayıcılar bu tarz eylemlerde her türlü yaptırımı uygulayarak kadınlarımızı ve çocuklarımızı bu çirkin zihniyetten korumalıdır.

Biz İYİ Parti mensubu kadınlar olarak bu yolda vermiş olduğumuz mücadelede asla geri adım atmayacağız. Erkek adalet değil; gerçek adalet için daima mücadele içinde olacağız.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber