İYİ Parti’nin adayı Rahim Buluş mu?

İYİ Parti’de Süleymanpaşa ve Şarköy Adaylarının açıklamasının ardından gözler diğer ilçelere çevrildi. ‘Kentlerimizi ayağa kaldıracağız’ sloganıyla yerel seçimlere hazırlanan İYİ Parti’de, Saray Belediye Başkan Adayı olarak Kurucu İlçe Başkanı Rahim Buluş’un ismi öne çıkıyor

İYİ Parti’nin adayı Rahim Buluş mu?
Yayınlama: 20.10.2023
A+
A-

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Tekirdağ’da 2 ilçedeki aday olacak belediye başkan adaylarını açıklamasının arından gözler Saray’a çevrildi.

4 Ekim 2023 tarihinde TBMM’de yaptığı konuşmada, “Yerel seçimlerde 81 ilde kendi adaylarımızla hür ve müstakil siyasetimizle tek başımıza aziz milletimizin huzuruna çıkacağız” ifadelerini kullanan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Tekirdağ’ın merkez ilçesi Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı olarak Avukat Barış Bilge’yi ve Şarköy Belediye Başkan Adayı olarak Emekli Albay Hüseyin Akkoç’u kamuoyuna duyurmuştu.

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanlığı iki ilçede adayların belirlenmesinin ardından diğer ilçeler için de çalışmalara başladı. ‘Kazanacak aday’ arayışının devam ettiği Saray’da öne çıkan isim İYİ Parti Saray Kurucu İlçe Başkanı Rahim Buluş. İYİ Parti’nin Saray’da ete kemiğe bürünmesinde büyük emeği olan, 2019 yerel seçimlerinde İYİ Parti’nin Tekirdağ’da öne çıkması sağlayan Rahim Buluş’un, Genel Merkezin onayı olursa adaylığa sıcak baktığı iddia ediliyor.

Uzun yıllardır Saray’da siyasetin içinde olan ve yerel dinamikleri oldukça iyi bilen Rahim Buluş’un olası adaylığı durumunda, yerel seçimlerin seyrini değiştirebileceği de öngörülüyor.

 

 

Saray Haber