Kadıköy, Trakya’nın en büyük Uçurtma Şenliğine ev sahipliği yapacak

Kadıköy, Trakya’nın en büyük Uçurtma Şenliğine ev sahipliği yapacak
Yayınlama: 23.06.2023
A+
A-

Saray’ın Kadıköy Mahallesi’nde, Kadıköy Gönüllüleri ve Kadıköy Mahalle Muhtarlığının organizasyonuyla Kurban Bayramı’nın üçüncü günü (30 Haziran Cuma) Kadıköy Mesire Alanında 6. Geleneksel Uçurtma Şenliği düzenlenecek

UÇURTMALAR GÖKYÜZÜNDE DANS EDECEK
Tekirdağ’ın Saray ilçesi Kadıköy Mahalle’sinde Kadıköy Gönüllüleri ve Kadıköy Mahalle Muhtarlığının organizasyonuyla gerçekleştirilen Geleneksel Uçurtma Şenliğinin altıncısı düzenlenecek. Kurban Bayramı’nın üçüncü günü(30 Haziran Cuma) Kadıköy mesire alanında yapılacak olan şenlikte çocuklar eğlenceli aktivitelerle keyifli bir gün geçirecek. 30 Haziran Cuma günü 15.00 ile 19.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan 6. Kadıköy Geleneksel Uçurtma Şenliği’nde çocuklar uçurtmalarını en yükseğe uçurabilmek için kıyasıya yarışacak.
UÇURTMANIZI YANINIZDA GETİRMENİZİ RİCA EDERİZ
Şenlik ile ilgili açıklamada bulunan Kadıköy Gönüllüleri açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Gökyüzüne sahip olamasan da mutlaka bir uçurtmaya sahip ol. Tekirdağ/ Saray/ Kadıköy Mahallesi 6.Geleneksel Uçurtma Şenliği’nde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız. Uçurtma sayımız kısıtlı olduğundan ailelerin mağduriyet yaşamaması için uçurtmaların alana gelmeden tedarik edilmesi önemle rica olunur.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber