Kamil Büyükşar’a önemli görev

Kamil Büyükşar’a önemli görev
Yayınlama: 12.05.2023
A+
A-

DİSK Genel İş Sendikası Tekirdağ Şube Başkanlığı 2. Olağan Genel Kurulu’nda Saray Belediyesi işçilerini sevindiren bir sonuç ortaya çıktı. Genel Kurul’da seçimin kazananı olan Mavi Liste’nin yönetim kurulunda Saray Belediyesi İşyeri Temsilcisi Kamil Büyükşar da yer aldı. Büyükşar, 300’ü Saray Belediyesi’nde olmak üzere Tekirdağ genelinde 5 bine yakın işçinin sesi olacak

DİSK Genel İş Sendikası Tekirdağ Şube Başkanlığı seçimi Pazar günü Süleymanpaşa Özdemirler Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi.
BAŞKAN ERKİŞ DE KATILDI
Büyük bir katılımla sahne olan DİSK Genel İş Sendikası Şube Başkanlığı 2. Olağan Genel Kurulu’na Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, DİSK Genel İş Sendikası Mali Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Güleryüz, DİSK Genel İş Trakya Şube Başkanı Salim Şen, Trakya Şube Saymanı Caner Makasçı ile çok sayıda işçi katıldı.
AHMET ŞIK 123 OY ALARAK KAZANDI
Selamlama konuşmalarında işçilerin haklarını korumak için çalışacaklarını söyleyen Başkan adayları genel kurula katılan delegelerden büyük alkış aldılar. Mavi, Sarı ve Yeşil olmak üzere 3 listenin yarıştığı seçimlerde 213 delege oy kullandı. Seçim sonunda 123 oy alan Ahmet Işık’ın yer aldığı Mavi Liste ipi göğüsledi. Aylin Demir’in Sarı Listesi 60, Ercan Kıralli’nin Yeşil Listesi de 30 oy aldı.
DİSK Genel İş Tekirdağ Şube Başkanı Ahmet Işık’ın Yönetim Kurulu listesi şu isimlerden oluştu:
Ahmet Işık, Harun Mamuk, Erdoğan Serdal, Onur Işık, Kamil Büyükşar.
BÜYÜKŞAR: YAN YANA OMUZ OMUZA MÜCADELE EDECEĞİZ
Genel Kurul’da seçimin kazananı olan Mavi Liste’nin yönetim kurulunda Saray Belediyesi İşyeri Temsilcisi Kamil Büyükşar da yer aldı. 300’ü Saray Belediyesi’nde olmak üzere Tekirdağ genelinde 5 bine yakın işçinin sesi olacak DİSK Genel İş Sendikası Tekirdağ Şube Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Büyükşar, “Çok önemli bir görev üstlendiğimin farkındayım. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da işçi arkadaşlarımızla yan yana, omuz omuza emeğin hakkını alması, emekçilerin insanca bir yaşam sürmeleri için mücadeleye devam edeceğim” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber