Kapaklı-Saray-Vize arasında hız yapan sürücülere ceza!

Saray-Kapaklı ve Saray-Vize arasındaki yollara Plaka Tanıma Sistemi (PTS) ve Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) sistemi kuruldu

Kapaklı-Saray-Vize arasında hız yapan sürücülere ceza!
Yayınlama: 09.10.2023
Düzenleme: 09.10.2023 15:20
A+
A-

Tekirdağ’da il ve ilçeler arası kara yolunda PTS-EDS Ortalama Hız İhlali Tespiti uygulamasına başlanıldı. Tekirdağ, Çanakkale, Edirne, Kırklareli sınırları içerisinde PTS noktaları arasında Ortalama Hız İhlal Tespit Sistemi’nin kurulum çalışmaları tamamlanarak sistemlerin öncesine, sürücüleri bilgilendirmek amacıyla trafik işaret ve uyarı levhaları yerleştirildi.

1 Ekim Pazar gününden itibaren hız ihlallerine yönelik PTS kameraları ile denetimler başladı ve hız ihlali tespit edilen araçlara cezai işlem uygulandı.
Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Çanakkale, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerimiz sınırları içerisinde kamu kaynaklarının etkin, ekonomik ve verimli kullanılması hedeflenerek, toplam 1.120 km uzunluğundaki 33 adet ortalama hız ihlal tespit sisteminin kurulum çalışmaları tamamlanmıştır.

Sistemlerin öncesine, sürücülerimizi bilgilendirmek amacıyla trafik işaret ve uyarı levhaları yerleştirilmiş olup, 01.10.2023 tarihinden itibaren hız ihlallerine yönelik olarak trafik denetimlerinde kullanılmaya başlanılmıştır.

Elektronik denetleme sistemleri ile yapılan hız ihlali denetimlerinde; sürücülerimiz üzerindeki trafik güvenliği algısının güçlendirilmesi ve algılanan yakalanma risk duygusunun artırılması hedeflenmektedir.

Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerinin sağlanmasının önceliğimiz olduğunu hatırlatır, sürücülerimizin yasal hız sınırları başta olmak üzere tüm trafik kurallarına uymaları hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

 

Saray Haber