Karaevli Tarım ve Teknoloji Fuarı başladı

Karaevli Tarım ve Teknoloji Fuarı başladı
Yayınlama: 07.09.2023
A+
A-

Tekirdağ’da bu yıl 13’üncüsü düzenlenen “Tarım ve Teknoloji Günleri Fuarı” başladı. Süleymanpaşa ilçesi Karaevli Mahallesi’nde 122 bin metrekare alanda açılan fuara 120 firma katıldı

Tarımsal ürünlerin ve tarımda kullanılan teknolojik aletlerin sergilendiği Karaevli Tarım ve Teknoloji Fuarı’nın açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Fuarda tarım aletleri, zirai ilaç, tohum ve gübrenin yanı sıra deneme alanlarına ekilmiş ayçiçeği, mısır ve sorgun gibi ürünler de tanıtılıyor.Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 2010 yılından itibaren her yıl Ağustos-Eylül aylarında Süleymanpaşa ilçesine bağlı Karaevli mahallesinde gerçekleştirilen Karaevli Tarım ve Teknoloji Günleri Fuarında yerini alırken, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından açılan stantta, Tekirdağ’a özgü tarımsal ürünler sergilendi, Büyükşehir Belediyesi’nin tarım alanında hayata geçirdiği projeler ile ilgili katılımcılara bilgi paylaşımında bulunuldu.
BAŞKAN ALBAYRAK: “2014 YILINDAN BU YANA ÜRETİCİLERİMİZİN YANINDAYIZ”
Karaevli Tarım ve Teknoloji Fuarının açılış töreninde bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, tarımın Tekirdağ için son derece önemli bir sektör olduğunu belirterek, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldiğimiz 2014 yılından bu yana üreticilerimizin yanındayız. Tarım ve hayvancılıkta verimliliğin arttırılmasında modern makine ve ekipmanların kullanımı en önemli etkenlerden biridir. Bu noktada yeni üretim teknolojilerinin tanıtıldığı fuarlar çiftçilerimize, besicilerimize ve işletmelerimize çağımız teknolojisinin sunduğu son imkânları yakından takip etme imkânı sunuyor. Bu duygu ve düşüncelerle, Karaevli Tarım ve Teknoloji Fuarının hayırlı olmasını diliyor, firmalarımıza ve üreticilerimize bereketli ve bol kazançlı bir yıl temenni ediyorum” dedi.

Tekirdağ Valisi Recep Soytürk ve Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun da birer konuşma yaparak Fuarın hayırlı olması temennisinde bulundular.

Yapılan konuşmaların ardından Karaevli Tarım ve Teknoloji Fuarı’nın açılışı kurdele kesimi ile gerçekleştirildi. Tekirdağ Valisi Recep Soytürk ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, diğer protokol üyeleri ile birlikte fuarda açılan stantları gezerek ürünler hakkında yetkililerden bilgi aldılar.

Fuar 9 Eylül Cumartesi gününe kadar açık kalacak.

Saray Haber