Kaymakam Özyiğit göreve başladı

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Saray’a atanan Kaymakam Regaip Ahmet Özyiğit göreve başladı. Pazartesi günü itibarıyla göreve başlayan Kaymakam Özyiğit, “Önceliğimiz eğitim. Okul sorununu çözmek için var gücümüzle çalışacağız” dedi

Kaymakam Özyiğit göreve başladı
Yayınlama: 20.09.2023
Düzenleme: 21.09.2023 11:23
A+
A-

Saray Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit Pazartesi günü itibarıyla ilçemizdeki görevine başladı.

SARAY İNSANIYLA VE DOĞASIYLA GÜZEL BİR İLÇE

Saray’daki ilk izlenimlerinin oldukça olumlu olduğunu ifade eden Kaymakam Özyiğit,  “Saray insanıyla ve doğasıyla güzel ve huzurlu bir ilçe. Görev sürem içinde güzel ilçemize hizmet etmek için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım” dedi.

“OKUL SORUNUNU BENDE YAŞADIM”

İlçe genelinde yaşanan okul sorununun farkında olduğunu söyleyen Kaymakam Özyiğit, “Hemşehrilerimin okul konusunda yaşadığı sıkıntıyı bende yaşadım. Çocuğumu okula kayıt ettirmeye gittiğimde ikili eğitim olduğunu öğrendim. Hepimizin önceliği çocuklarımızın iyi bir eğitim almasıdır. Bu nedenle eğitime öncelik vermek zorundayız. Sayın Tekirdağ Valimizi ziyaret gittiğimde hayırsever iş insanı Zeki Algur Bey ile karşılaştık. Kendisinin büyük desteği ile ilçemize kazandırılacak okul projesinde son aşamaya gelinmiş bulunuyor. Diğer okullar içinde girişimlerimizi yoğunlaştıracağız. İlçemizin bu öncelikli sorununu çözmek için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

KAYMAKAM REGAİP AHMET ÖZYİĞİT KİMDİR?

Kaymakam Regaip Ahmet Özyiğit, 1979 Ankara doğumlu olup, ilk orta ve lise tahsillerini Ankara’da tamamladı. 1996 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü kazanarak 2000 yılında mezun oldu.
2001 yılında Kaymakamlık sınavını kazanarak, bu onurlu mesleğe adımını attı. Balıkesir Dursunbey ve Balya İlçelerinde Kaymakamlık Vekâletinde bulundu. Daha sonra 2003-2004 yılları arasında İngiltere Sheffield”da Pre-MBA (Developing of the İnternational Management) programını bitirdi.
Sırasıyla Trabzon-Şalpazarı İlçesi, Diyarbakır-Hazro İlçesi, Gümüşhane-Şiran İlçesi, Yozgat-Şefaatlı İlçesi Kaymakamlık görevlerinde bulundu. İçişleri Bakanlığında Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü,  Konya-Seydişehir İlçesi Kaymakamlık, Malatya Vali Yardımcılığı ve Yalova-Altınova Kaymakamlık görevlerinde bulundu.
Kaymakam Regaip Ahmet Özyiğit evli ve üç çocuk babasıdır.


Saray Haber