Kent Park rötar yaptı

Kent Park rötar yaptı
Yayınlama: 14.07.2023
A+
A-

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 22,5 milyon TL’lik yatırımla ilçemize kazandıracağı Saray Kent Park ve Sosyal Tesis Projesinde iş teslim tarihi uzadı. 15 Temmuz 2023 olarak açıklanan iş teslim tarihi, Büyükşehir Belediyesi’nin son talepleri doğrultusunda 30 Ağustos 2023 olarak güncellendi

Saray Kent Park Projesinin 1.5 aylık bir gecikmenin ardından açılacağı açıklandı.

YENİ BİTİŞ TARİHİ 30 AĞUSTOS

Saray Kent Park ve Sosyal Tesis Projesinin yapım işini 22.5 milyon TL’lik teklifle alan Firyas Mühendislik Firması, Şubat ayında inşaat çalışmalarına başlamıştı. İş teslim etme tarihinin 15 Temmuz 2023 olarak açıklanmasına karşın, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin projeye yeni eklemeler yapması nedeniyle iş teslim tarihi 1.5 daha uzadı. Firma yetkilileri Saray Kent Park ve Sosyal Tesis Projesini en iyi ihtimalle 30 Ağustos 2023 tarihine kadar teslim etmek için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirtti.

“SIRADA İNCE İŞÇİLİK VAR”

Projede gelinen son nokta hakkında da bilgi verem Firma Yetkilisi, Kapaklı Düğün Salonu’nun kaba inşaatını tamamladıklarını belirterek, “Bisiklet ve yürüyüş yolları ile oyun ve fitness gruplarının yer alacağı alanlara beton atma işlemi tamamlandı. Futbol, basketbol ve tenis sahalarının da betonu atıldı. Sırada voleybol sahası var. Ondan sonra önümüzde ince işçilik kalıyor. Büyükşehir Belediyemizden yeni talepler gelmemesi durumunda 30 Ağustos tarihinde projeyi tamamlamak istiyoruz” dedi.

PROJEDE NELER OLACAK?

Saray Kent Park ve Sosyal Tesis projesinde 800 m²’lik sosyal tesis planlanmış olup 550 m²’si Kapalı Düğün Salonu olmak üzere mutfak, wc’ler, gelin odası ve büfe de yer almaktadır. 48 araçlık otoparkın yanı sıra düğün salonunun ön tarafında da 1.200 m²’lik açık kır bahçesi de yapılacak.

Projenin diğer kısımlarında ise bisiklet yolları, yeşil alanlar, koşu ve yürüyüş yolları, temalı çocuk oyun alanları, basketbol sahası, voleybol sahası, tenis kortu, futbol sahası, açık hava spor aletleri, kamelya ve pergoleler, aydınlatma ile kent donatı elemanları yer alacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber