Kent Park yine rötar yaptı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 22,5 milyon TL’lik yatırımla ilçemize kazandıracağı Saray Kent Park ve Sosyal Tesis Projesinde iş teslim tarihi bir kez daha uzadı. İlk olarak 15 Temmuz 2023 daha sonra 30 Ağustos 2023 olarak açıklanan iş teslim tarihi, Kapalı Düğün Salonundaki proje değişikliği nedeniyle 1 Ekim 2023 olarak güncellendi

Kent Park yine rötar yaptı
Yayınlama: 01.09.2023
A+
A-

Saray’ın yeni yaşam alanlarından birisi olacak Kent Park Projesi ikinci defa rötar yaptı.
YENİ BİTİŞ TARİHİ 1 EKİM
Saray Kent Park ve Sosyal Tesis Projesinin yapım işini 22.5 milyon TL’lik teklifle alan Firyas Mühendislik Firması, Şubat ayında inşaat çalışmalarına başlamıştı. İş teslim etme tarihinin 15 Temmuz 2023 olarak açıklanmasına karşın, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin projeye yeni eklemeler yapması nedeniyle iş teslim tarihi 1.5 daha uzamış yeni iş telsim tarihi 30 Ağustos 2023 olarak açıklanmıştı. Buna karşın proje içinde yer alan kapalı düğün salonu ile güvenlik sistemlerine yönelik yeni talepler iş teslim tarihini bir kez daha uzattı. Firma yetkilileri Saray Kent Park ve Sosyal Tesis Projesini en iyi ihtimalle 1 Ekim 2023 tarihine kadar teslim etmek için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirtti.
DÜĞÜN SALONU HARİÇ HAZIR GİBİ
Projede gelinen son nokta hakkında da bilgi veren Firma Yetkilisi, “Futbol, basketbol, voleybol ve tenis sahaları ile bisiklet ve yürüyüş yolları hazır.  Oyun ve fitness gruplarının montajını gerçekleştirdik. Kapalı Düğün Salonu ve Güvenlik Sistemleri ile ilgili yeni talepler olduğu için bir gecikme yaşandı. Son talepleri de hızlıca yerine getirip Saray Kent Park ve Sosyal Tesis Projesini en kısa zamanda teslim etmek istiyoruz” dedi.
PROJEDE NELER OLACAK?
Saray Kent Park ve Sosyal Tesis projesinde 800 m²’lik sosyal tesis planlanmış olup 550 m²’si Kapalı Düğün Salonu olmak üzere mutfak, wc’ler, gelin odası ve büfe de yer almaktadır. 48 araçlık otoparkın yanı sıra düğün salonunun ön tarafında da 1.200 m²’lik açık kır bahçesi de yapılacak.
Projenin diğer kısımlarında ise bisiklet yolları, yeşil alanlar, koşu ve yürüyüş yolları, temalı çocuk oyun alanları, basketbol sahası, voleybol sahası, tenis kortu, futbol sahası, açık hava spor aletleri, kamelya ve pergoleler, aydınlatma ile kent donatı elemanları yer alacak.

Saray Haber