KENTAŞ’ye dava şoku!

<strong>KENTAŞ’ye dava şoku!</strong>
Yayınlama: 30.01.2023
A+
A-

Sahte kaşe iddiaları ile gündeme gelen Kapaklı Belediyesi iştirak şirketi Kapaklı KENTAŞ, bu defa da bir organizasyon firmasına ait kaşelerin sahtesini hazırlayıp kullandığı iddiasıyla davalık oldu

ESKİ ÇALIŞAN ORTAYA ÇIKARTMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde Havadis Gazetesi’nde yayımlanan haberde, KENTAŞ adlı iştirak şirketinin 270 firmaya ait bilgilerle kaşe hazırladığı ve doğrudan temin dosyalarında kullanıldığı iddiaları manşete taşınmıştı. KENTAŞ’de eskiden çalışan bir personelin açıklamaları doğrultusunda yapılan haberin ardından, KENTAŞ yetkilileri ise konuyu yalanlayan bir basın açıklaması düzenlemişti. KENTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Halil Yerlioğlu, işten çıkarılan personelin şirketi karalamak için bu iddiaları sunduğunu ve konuyla ilgili haberi yayımlayan Havadis Gazetesi’nden de şikayetçi olacaklarını belirtmişti.

KENTAŞ İLE ÇALIŞAN BİR FİRMA SAHTE KAŞELERİ OLDUĞU GEREKÇESİYLE ŞİKAYETÇİ OLDU

Havadis Gazetesi’nin son gelişmeler ışığında yaptığı haberine göre; KENTAŞ ile daha önceden çalışan bir firmanın sahte kaşelerinin kullanıldığı gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. Firma yetkilisi şikayet dilekçesinde, “Şikayet konusu olayda Kapaklı Belediyesine yapılacak olan mal veya ihtiyaç satın alımlarında piyasa araştırması ve fiyat teklifi alınması uygulaması gerçekte yapılmamıştır. Tüm alımlar usulsüzdür. Başta müvekkil firma olmak üzere birçok firmanın kaşeleri sahte olarak bastırılıp teklif verilmiş ve piyasa araştırılması yapılmış gibi gösterilmek suretiyle doğrudan teminler istenilen firmalara istenilen fiyatlarla verilmiştir. Aldığımız bilgilere göre alımı yapılan ürünlerin satın alınma fiyatları piyasa rayiç değerlerinin çok üstündedir.” ifadelerine yer verdi.

“KAŞEMİZ KOPYALANMIŞTIR”

Firma yetkilisi kendi kaşesinin de kullanıldığını iddia ederek, “Şirketimizin kaşesi kopyalanarak sahte imzalarla bilgimiz ve rızamız dışında ihalelere teklifler sunulmuştur.” dedi.

“MADDİ ZARARA UĞRATILMIŞTIR”

Son olarak şirketinin bu durumdan maddi ve manevi zarar gördüğünü iddia eden firma sahibi, “Yani belediyenin dışarıdan satın alımı yapacağı ihalelere firmamız ve başkaca birçok firma sahte kaşelerle yan teklif sunulmuş gibi gösterilerek belediyeye satın alınan birçok ürün ihaleye çıkılmadan satın alınmış, başta şirketimiz olmak üzere birçok özel kurum ve en önemlisi de Kapaklı Belediyesi ciddi miktarlarda maddi zarara uğratılmıştır.” dedi.

İNCELEME TALEP ETTİ

Edinilen bilgiye göre, firma sahibi delillerin karartılmasından da şüphelenerek KENTAŞ ve Kapaklı Belediyesine ait doğrudan temin alımlarıyla ilgili inceleme talep etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber