Kime niyet kime kısmet!

CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayı Ali Osman Yaşar’ı Belediye Başkan Adayı yapmayı kendine görev edinen CHP Saray İlçe Başkanı Erol Gürler, ‘Tavsiye Mektubu’nun kamuoyuna yansımasının ardından Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’e verdiği imza ile önseçimin kapısını açan anahtar isim oldu

Kime niyet kime kısmet!
Yayınlama: 27.01.2024
A+
A-

Dün akşam Özgür Özel başkanlığında toplanan CHP MYK ve PM, Saray’da üye bazlı temayül yoklaması yapılmasına karar verdi.

14 ismin CHP Saray Belediye Başkan Adaylığı için yarıştığı Saray’da, önseçim isteyen ve bu yönde imza toplayan tek isim Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’ti. Bütün girişimlerine karşın gerek ilçe yönetiminden gerekse de Genel Merkez’den önseçim kararını bir türlü aldıramayan Başkan Erkiş’in imdadına CHP Saray İlçe Başkanı Erol Gürler yetişti. Gürler’in, Ali Osman Yaşar’ı Belediye Başkan Adayı yapmak için CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ensar Aytekin’e sunduğu tavsiye mektubunun kamuoyuna yansıması ve geniş yankı uyandırmasının ardından Başkan Erkiş, İlçe Başkanı Gürler’i önseçim için ikna etti ve imzasını aldı. 14 kişilik CHP Saray İlçe Yönetim Kurulunun 10’undan önseçim için imza alan Başkan Erkiş, 1000 üyenin imzası ile birlikte Genel Merkeze çıkarma yaptı. ‘Bir dönem daha aday gösterileme ihtimali yok’ denilen Başkan Erkiş, Erol Gürler’in uzattığı can simidi ile hem önseçime hem de başkan adaylığına sıkı sıkıya tutunmayı başardı.

CHP Saray İlçe Başkanı Erol Gürler’in, aday adaylarının arkasından çevirdiği dolapların ortaya çıkması, bir hafta gibi kısa bir sürede Ali Osman Yaşar’ın adaylık ihtimalini bitirirken, Özgen Erkiş’i en güçlü aday haline getirdi. Gürler’in, Ali Osman Yaşar’la başlayıp Özgen Erkiş’le sonlanan kısa süreli siyasi yolculuğu ‘Kime niyet kime kısmet’ deyimini de hatırlattı.

Saray Haber