Kıran kırana icar ihalesi: 1 milyon TL gelir bekleniyor

Kıran kırana icar ihalesi: 1 milyon TL gelir bekleniyor
Yayınlama: 28.10.2022
A+
A-

Saray Belediyesi 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45. maddesine göre 131 adet taşınmazın kiralama ihalesini, açık ihale usulü ile gerçekleştirdi

Mülkiyeti Saray Belediyesi’ne ait 131 taşınmazın (tarla, çayır, park ve iş yeri) kiralama ihaleleri 25-26 Ekim tarihilerinde Saray Belediyesi Ek Hizmet Binası Konferans Salonunda açık teklif ve artırma usulü ile yapıldı.


110 TARLA KİRACISINI BULDU

Tarlalara ilginin yoğun olduğu ihalelerde zaman zaman kıran kırana teklifler havada uçuştu. 5 bin liradan ihaleye çıkan bir tarlaya 32 bin lira, 13 bin liradan ihaleye başlayan bir başka tarlaya ise 110 bin lira teklif verilmesi dikkat çekti. İhale mevzuatı gereği tarla ihalelerinde ÇKS Belgesi olan üreticiler teklif verebildi. 110 tarlanın yeni kiracılarını bulduğu ihaleler sonucunda Saray Belediyesi’nin kasasına 1 Milyon TL civarından bir para girecek.

HİZMET OLARAK GERİ DÖNECEK

İhale komisyonuna başkanlık eden Saray Belediye Başkan Yardımcısı Fuat Ünal, ihale sürecini başarılı bir şekilde tamamladıkları belirterek, “Öncelikle ihaleye katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Saray Belediyesi’ne ait taşınmazların üretime kazandırılması adına önemli bir ihale süreciydi. Bu süreçten hem üreticilerimiz hem de belediyemiz kazançlı çıkacaktır. İhaleden elde edilen gelir Saray halkına daha fazla hizmet olarak geri dönecektir” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber