Kıran kırana şampiyonluk mücadelesi

Küçükyoncalıspor ve Güngörmezspor’un Tekirdağ 2. Amatör Ligdeki şampiyonluk mücadelesi nefesleri kesiyor. Ligin ilk yarısını 13 puanla zirvede tamamlayan Küçükyoncalıspor ve Güngörmezspor, ligin ikinci yarısında da kıran kırana bir yarışa tutuşacaklar

Kıran kırana şampiyonluk mücadelesi
Yayınlama: 17.04.2024
Düzenleme: 17.04.2024 18:24
A+
A-

Tekirdağ 2. Amatör Lig E grubunda Saray’ın 6 takımı, Küçükyoncalıspor, Güngörmezspor, Çukuyurtspor, Büyükyoncalıspor, İstiklalspor ve Marmaraspor mücadele ediyor.

Sezona oldukça iddialı bir giriş yapan Küçükyoncalıspor ve Güngörmezspor, ilk haftadan itibaren rakiplerine üstünlüklerini kabul ettirdiler. İki takımda oynadığı 5 maçtan 4 galibiyet ve 1 beraberlikle ayrıldılar. Rakiplerini bir bir deviren Küçükyoncalıspor ve Güngörmezspor, karşı karşıya geldikleri mücadele de ise puanları paylaştılar. 5 maçta 14 gol atıp 2 gol yiyen Güngörmezspor 13 puan ve +12 averajla ligde 1. sırada, 5 maçta 14 gol atıp 4 gol yiyen Küçükyoncalıspor 13 puan ve +10 averajla 2. sırada yer alıyor.

2. Amatör Ligde gurubunu ilk sırada tamamlayan takım doğrudan 1. Amatör Kümeye yükselirken, grubunu 2. sırada bitiren takım ise play off maçlarında 1. Amatör Kümeye yükselme mücadelesi verecek. Her iki takımın da şampiyonluğu hedeflediği Tekirdağ 2. Amatör Lig E Grubunda, ikinci yarıda oynanacak 5 karşılaşma kıran kırana mücadeleye sahne olacak.

Saray Haber