Kıyıköy’ün ilk aday adayı Değer Koç oldu

CHP Vize Danışma Kurulu Toplantısında Kıyıköy Belediye Başkan A. Adaylığını açıklayan Değer Koç, “Kendimi, yüreğimdeki dinmek bilmeyen Cumhuriyet Halk Partisi sevdasıyla bu partinin tüm üyelerine emanet ediyorum. Kıyıköy’den Vize’ye, Kırklareli’nden tüm Türkiye’ye yayılacağına inandığım bu sevdanın ateşinde ilk kıvılcımı buradan çakıyorum” dedi

Kıyıköy’ün ilk aday adayı Değer Koç oldu
Yayınlama: 30.10.2023
A+
A-

CHP Vize Danışma Kurulu Toplantısı 27 Ekim Cuma günü Vize Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleştirildi.

PARTİ YEREL SEÇİMLERE HAZIRLANMALI

Parti içi meselelerin öne çıktığı toplantıda söz alan Değer Koç, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak partinin yerel seçimlere hazırlanması gerektiğinin altını çizdi. Bu kapsamda bir dizi faaliyet yürüttüğünü anlatan Koç, Vize’nin beldesi olan Kıyıköy’de belediye başkanlığına talip olduğunu açıkladı.

DEĞER KOÇ, TOPLANTIYA DAMGA VURDU

CHP Kırklareli İl Başkanı Bora Terzi, CHP Vize İlçe Başkanı Serdar Dündar, Vize Belediye Başkanı Ercan Özalp ve çok sayıda yönetici ve partilinin katılımıyla gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi Vize Danışma Kurulu Toplantısı’nda rutin olarak parti için gelişmeler ve sorunlar ele alındı. Toplantıya sürpriz biçimde söz alarak Kıyıköy Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Değer Koç damgasını vurdu.

HIZLICA YEREL SEÇİME ODAKLANMALIYIZ

Kendisini tanıtarak söze başlayan Koç, açıklamasının geri kalan kısmını yazılı olarak sürdürdü. Ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulunan Değer Koç, partinin Kurultay sürecinin bir şekilde olgunlaşarak neticeleneceğini ancak delege olmayan üyelerin vakit kaybetmeden bu gündemden bağımsız olarak yerel seçime odaklanması gerektiğinin altını çizdi.

VİZYON BELGESİNİ AÇIKLADI: “KIYIKÖY MODELİ”

Bu kapsamda kendisinin de profesyonel bir ekiple Kıyıköy Belediye Başkanlığı seçimine hazırlandığını belirten Koç şunları kaydetti. “Müjdesini ilk buradan veriyoruz. Çalışmalarımız kapsamında Kıyıköy Modeli olarak adlandırdığımız bir vizyon belgesiyle yola çıkıyoruz. Belde halkıyla uzun sohbetler yaparak, uzman görüşlerine başvurarak, en yakıcı ihtiyaçlar üzerinde çalışmalar yürütüyoruz. On yıla varan yerel yönetim deneyimlerimi bu yönde harmanlayarak, çok daha kapsamlı çalışmalar yürüteceğim bir kampanya sürecini bilhassa buradan ilan etmek istedim. Çünkü lise yıllarında gururla yakama taktığım parti rozetine her baktığımda örgüte inandım, örgüte güvendim.”

KENDİMİ SİZE EMANET EDİYORUM

İleriki günlerde çalışmalarının çok daha hızlanacağını ve ilgi odağı yaratacaklarını iddia eden Değer Koç, Genel Başkan’dan Parti Meclisi’ne kadar tüm yetkili kişilerin bu çalışmalardan haberdar olacağını, fakat ilk bilgilendirme yapacaklarının başında il, ilçe ve belde başkanlarının geleceğini söyledi.

İLK KIVILCIMI BURADAN ÇAKIYORUM

“Kendimi, yüreğimdeki dinmek bilmeyen Cumhuriyet Halk Partisi sevdasıyla bu partinin tüm üyelerine emanet ediyorum. Kıyıköy’den Vize’ye, Kırklareli’nden tüm Türkiye’ye yayılacağına inandığım bu sevdanın ateşinde ilk kıvılcımı buradan çakıyorum.” diyerek sözlerinin sonuna gelen Değer Koç kürsüden indikten sonra parti yöneticilerine hazırlamış olduğu raporları ve vizyon belgesini teslim etti.

 

Saray Haber