Köprü çökerse ‘Okumanız yok mu?’ denilecek!

<strong>Köprü çökerse ‘Okumanız yok mu?’ denilecek!</strong>
Yayınlama: 16.12.2022
A+
A-

Küçükyoncalı Mahallesinde yaklaşık üç yıl önce girişine “köprüden geçmek tehlikeli ve yasaktır, kullanmayınız” yazılı uyarı tabelası dikilmesine karşın halen yenilenmeyen köprü vatandaşları isyan ettirdi. Her gün 250-300 kişinin kullandığı köprünün felakete davetiye çıkardığını söyleyen Küçükyoncalılılar, yetkililere, “Köprü çökerse biz tabela diktik, okumanız yok mu diyeceksiniz?” sorusunu yönelttiler

Küçükyoncalı Mahallesinde, mahalle içinde ulaşımı sağlayan köprünün yapımı yılan hikayesine döndü.

GÜNDÜZ: KURUMLAR TOPU BİRBİRİNE ATIYOR

2020 yılında köprünün girişine “köprüden geçmek tehlikeli ve yasaktır, kullanmayınız” yazılı uyarı tabelası dikilmesine karşın köprü her gün 250-300 kişi tarafından kullanılıyor. Küçükyoncalı Mahallesi Muhtarı İrfan Gündüz, köprünün yenilenmesine dair taleplerini Saray Belediyesi’ne, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne ve DSİ’ye iletmelerine karşın bugüne kadar kayda değer bir çalışmanın yapılmadığını dile getirdi. Kurumların topu birbirine attığını da söyleyen Gündüz, bir felaket yaşanmadan köprünün ivedilikle yapılmasını istediklerini söyledi.

ÜNAL: BÜYÜKŞEHİRE VE DSİ’YE BAŞVURLARIMIZI YAPTIK

Mahalle yerleşim yeri içinde bulunan köprülerin yapımının Saray Belediyesi’ne ait olduğunu söyleyen Saray Belediye Başkan Yardımcısı Fuat Ünal, “Küçükyoncalı Mahallemizdeki bu köprüyle ilgili çalışmalarımız yapıyoruz. Saray’ın mahallerinde bunan benzer durumda olan 10’a yakın köprü var. Saray Belediyesi’nin bugünkü bütçesi ile bu köprüleri yapabilmesi çok zor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne ve DSİ’ye bu köprülerin yapılmasını için başvurularımızı yaptık. Umuyorum ki kısa süre içerisinde bir çözüm yolu ortaya koyacağız” dedi.

KÜÇÜKYONCALILAR TEPKİLERİNİ DİLE GETİRİYOR

Küçükyoncalılı vatandaşlar ise verilen sözlere karşın yaklaşık 3 yıldır köprünün yapılmamasına bir hayli tepkililer. Küçükyoncalı sakinleri özellikle sosyal medya üzerinden dile getirdikleri tepkiler şu şekilde:
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber