Krosta Ali Naki Erenyol fırtınası esti

Saray Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi Tekirdağ’da düzenlenen İl Kros Yarışmalarına damgasını vurdu. Kızlarda ve Erkeklerde Tekirdağ 1’incisi olan Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi, Bölge Şampiyonası’nda hem kızlar hem de erkeklerde Tekirdağ’ı temsil etme hakkı kazandı

Krosta Ali Naki Erenyol fırtınası esti
Yayınlama: 05.12.2023
A+
A-

Saray Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi sportif alandaki başarılarına bir yenisini daha ekledi.

TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA KATILACAKLAR

Pazartesi günü Tekirdağ’da düzenlenen İl Kros Yarışlarına Tekirdağ genelindeki liselerden yüzlerce sporcu katıldı. Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesinin damga vurduğu yarışlarda Saray’ın kız ve erkek sporcuları adeta fırtına gibi esti. Hem kızlarda hem de erkeklerde açık ara birinciliğe uzanan çifte kupalı Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi, Bölge Şampiyonası’nda Tekirdağ’ı temsil etme hakkını kazandı. Bireysel performansta ise Kızlar A kategorisinde Berivan Küfrevi il 2.’si, Ayşe Melek Çelikoğlu il 3.’sü, Aleyna Özçelik il 4.’sü, B kategorisinde Esra Güler il 1.’si, Beril Durmuş il 2.’si, Betül Yüksel il 3.’sü, Erkeler A Kategorisinde Demirkan İbidan 5000 metre İl 1.’si, Furkan Çağırtekin 5000 metre il 2.’si ve B kategorisinde Efe Demirhan il 2.’si olarak Saray’a büyük gurur yaşattılar.

GÜNTAŞ; “ÖĞRENCİLERİMİ YÜREKTEN KUTLUYORUM”

Şampiyonluğun mimarlarından olan Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Oktay Güntaş ise şunları ifade etti:
“Öğrencilerimiz her yıl olduğu gibi bu yılda krosta önemli bir başarıya imza attı. Kız ve erkek takımlarımız şampiyonluğa ulaşarak hem çifte kupanın sahibi oldular hem de Tekirdağ’ı bölgede temsil etme hakkını elde ettiler. Saray’ın adını her alanda başarı ile duyuran öğrencilerimi yürekten kutluyorum. İnanıyorum ki bu başarıları çok daha iyi noktalara hep birlikte taşıyacağız. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlâklısını severim’ sözünden aldığımız ilhamla Saray’a daha nice başarılar yaşatmak istiyoruz” dedi.

 

Saray Haber