Küçükyoncalı Köprüsü kullanıma açıldı

Saray İlçe Merkezinin, Saray Devlet Hastanesi ve Küçükyoncalı Mahallesi ile bağlantısını sağlayan Küçükyoncalı Köprüsü kullanıma açıldı

Küçükyoncalı Köprüsü kullanıma açıldı
Yayınlama: 12.02.2024
A+
A-

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Küçükyoncalı Köprüsünde 4 ay önce başlattığı yenileme çalışması sona erdi.

Galata Deresi üzerinde bulunan ve yıkılıp yeniden yapılan köprü hafta sonu itibarıyla vatandaşları kullanımına sunuldu. Cumartesi günü yenilenen köprüde incelemelerde bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Galata Deresi üzerindeki köprüyü yenileyerek halkımızın hizmetine sunduk. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın ihtiyaç ve beklentilerine yönelik çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz” dedi.

Saray Devlet Hastanesine, Mustafa Kemal Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ve Küçükyoncalı Mahallesine güvenli şekilde ulaşımı sağlayan Küçükyoncalı Köprüsü yenilen yüzüyle vatandaşlardan tam not aldı. Buna karşın bölgedeki eksiklikleri de dile getiren vatandaşlar, Fabrika ve Depo Caddelerinin de kaldırımlarıyla birlikte bir an önce yapılmasını talep ediyorlar.

NE OLMUŞTU?

DSİ tarafından 2016 yılında Galata Deresi’nde başlatılan dere ıslah çalışmaları kapsamında Galata ve Küçükyoncalı köprülerinin yıkılıp yeniden yapılacağı açıklanmıştı. 25 Milyon TL’lik dere ıslah çalışmaları bir değil iki defa yarıda kalmış, 2017 yılı sonu ile Galata Deresinde çalışmalar tamamen durmuştu. Islah çalışmalarının yarıda kalmasıyla birlikte köprülerin yenilenmesi de bir başka bahara kalmıştı. Bu tablo üzerine harekete geçen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak geçtiğimiz yıl bir açıklama yaparak köprünün Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağını duyurmuştu.

 

Saray Haber