Küçükyoncalı’da susuz yaz

Küçükyoncalı’da susuz yaz
Yayınlama: 20.07.2023
A+
A-

Yaz aylarının kurak geçmesi nedeniyle Küçükyoncalı Mahallesinde susuzluk baş gösterdi. Bir aydır mahallenin yüzde 40’ına içme suyu ulaşmadığını dile getiren mahalle sakinlerini TESKİ’yi göreve çağırdı

Küçükyoncalı Mahallesi sakinleri yaklaşık bir aydır devam eden susuzluktan şikayetçi.

Mahallenin yüzde 40’ına yakınında musluklardan su akmadığı dile getiren vatandaşlar, aşırı sıcaklarla birlikte susuzluğun katlanılmaz bir hal aldığını dile getirdiler. Su tüketiminin görece az olduğu akşam saatlerinde bile suların akmadığını belirten vatandaşlar, insani ihtiyaçlarını bile gidermekte zorlandıklarını söylediler. Bir aydır yetkililerden çözüm beklediklerini de dile getiren vatandaşlar, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile TESKİ’yi görevlerini yapmaya davet ettiler.

Küçükyoncalı Mahallesinde yaşanan su sorunu hakkında bilgi aldığımız TESKİ Saray Şube Müdürlüğü yetkilileri ise şu bilgileri paylaştılar:
“Oldukça sıcak ve kurak bir dönemden geçiyoruz. Bu nedenle kuyularımızdaki su miktarı önemli oranda düştü. Bunun yanında tüm uyarılarımıza rağmen şebeke suyu ile bahçe sulayan vatandaşlarımız var. Bu nedenlerden dolayı mahallemizin bazı bölgelerine su ulaşımında sorun yaşanıyor. Bu sorunu çözmek için başlattığımız depo yapımı devam ediyor. Yeni bir kuyu açmak için de hazırlık yapıyoruz. TESKİ olarak en kısa zamanda Küçükyoncalı Mahallesindeki su sorununu çözeceğiz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber