Kulis Haber – İYİ Parti’nin adayı kim olacak?

Saray’da CHP ve MHP’nin (Cumhur İttifakı) Belediye Başkan Adayının belli olmasının ardından gözler İYİ Parti’ye çevrildi. Bugüne kadar Başkan Adayı hakkında ser verip ve sır vermeyen İYİ Parti’nin üç isim üzerinde yoğunlaştığı iddia edildi

Kulis Haber – İYİ Parti’nin adayı kim olacak?
Yayınlama: 07.02.2024
A+
A-

İYİ Parti Saray İlçe Başkanlığı, Belediye Başkan Adayını belirleme sürecinin sonuna geldi.

CHP ve MHP’nin Saray Belediye Başkan Adaylarının belli olmasının ardından adaylık görüşmelerini sıklaştıran İYİ Parti Saray İlçe Başkanı Murat Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 3 isim üzerinde yoğunlaştı. 2019 yerel seçim sürecinde olduğu gibi ses getirecek bir aday arayışında olan İYİ Parti, yine 2019’da olduğu gibi bir oda başkanına, Saray Şoförler Odası Başkanı Murat Ertekin’e adaylık teklifi götürdü. Cumhur İttifakı’nda adaylığın MHP’ye verilmesiyle birlikte AK Parti tabanında çıkan çatlak seslere de kulak kabartan İYİ Parti, AK Parti’nin Saray’daki önemli ve etkili isimlerden birisi olan Gürkan Kesim’e ‘Gel, İYİ Parti’nin Adayı ol’ teklifinde bulundu. İYİ Parti Saray İlçe Teşkilatının temasta bulunduğu son isim CHP’nin ön seçiminden 3’üncü çıkabilen Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş oldu.

Saray’da geniş kesimlerce tanınan 3 isim üzerinde yoğunlaşan İYİ Parti’nin önümüzdeki birkaç gün içerisinde Saray Belediye Başkanı Adayını açıklaması bekleniyor.

Saray Haber