Kültür Gezileri İstanbul ile devam etti

Kültür Gezileri İstanbul ile devam etti
Yayınlama: 31.07.2023
A+
A-

Kapaklı Belediyesi tarafından ücretsiz olarak düzenlenen ve vatandaşların yoğun katılım gösterdiği kültür gezileri devam ediyor. Çanakkale gezisinin ardından Kapaklılı vatandaşlar İstanbul’da tarihi yarımadayı uzman rehber eşliğinde gezdi

TARİHİ YARIMADAYI GEZDİLER

Kapaklı Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen kültür gezileri bu yıl da vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştiriliyor. Gezi kapsamında geçtiğimiz ay şanlı destanın yazıldığı Çanakkale’yi ziyaret eden Kapaklılı vatandaşlar, bu ay da İstanbul’da tarihi yarımadayı ziyaret etti.

TARİHİ CAMİLERİ VE NADİDE ESERLERİ GÖRDÜLER

İstanbul gezisinde ilk olarak uzman rehber eşliğinde Ayasofya-i Kebir-i Camii Şerifi ziyaret edildi. Sultanahmet Camii ve Yerebatan Sarnıcı’nın gezilmesinin ardından Topkapı Sarayı ziyaret edildi. Topkapı Sarayı’nda tarihi ve nadide eserleri görme fırsatı bulan katılımcılar, Gülhane Parkı ve Mısır Çarşısı’nı da gezdi.

Tarihi yarımadayı uzman rehber eşliğinde gezme fırsatı bulan katılımcılar, gezi dolayısıyla Kapaklı Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber