Kültür Sanat Kursları 13 farklı branşta başladı

Kültür Sanat Kursları 13 farklı branşta başladı
Yayınlama: 17.10.2022
A+
A-

Çerkezköy Belediyesi’nin el sanatları, sahne sanatları, teknoloji tasarım, görsel sanatlar ve işitsel sanatlar dallarından oluşan ve 13 farklı branşta gerçekleştirilen Kültür Sanat Kursları başladı

KURSLAR ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ’NDE VERİLİYOR

Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce her yıl gerçekleştirilen Kültür Sanat Kursları bu yıl da yoğun bir katılımla gerçekleştiriliyor. El sanatları, sahne sanatları, teknoloji tasarım, görsel sanatlar ve işitsel sanatlar dallarından oluşan ve 13 farklı branşta düzenlenen Kültür Sanat Kurslarına bu yıl bine yakın başvuru yapıldı. Eğitimlerin tamamı Çerkezköy Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.

El sanatları, sahne sanatları, teknoloji tasarım, görsel sanatlar ve işitsel sanatlar dallarından oluşan ve 13 farklı branşta gerçekleştirilen Kültür ve Sanat Akademisi Sanat Kursları kapsamında Karakalem, Yağlı Boya, Yaratıcı Resim, Piyano, Gitar, Keman, Bağlama, Çocuk Korosu, Dekoratif Ahşap Süsleme, Makrome, Seramik, Yaratıcı Drama ve Robotik Kodlama kursları veriliyor.

YETİŞKİN VE ÇOCUK KURSLARI DÜZENLİYORUZ

Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sanat Akademisi Kültür Sanat Kursları kapsamında Yetişkin ve Çocuk Kurslarının düzenlendiğini belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Yağlı Boya, Karakalem, Piyano, Keman, Gitar, Bağlama, Dekoratif Ahşap Süsleme, Makrome ve Seramik kurslarımıza 18 yaş ve üzeri vatandaşlarımız katılma fırsatı buldu. Çocuk Korosu kursumuza 9-14 yaş arasındaki çocuklarımız, Yaratıcı Resim, Yaratıcı Drama ve Robotik Kodlama kurslarımıza 7-14 yaş arasındaki çocuklarımız, Karakalem, Piyano, Keman, Gitar, Bağlama branşlarında düzenleyeceğimiz kurslarımıza ise 7-18 yaş aralığındaki çocuklarımız katılıyor” dedi.

BAŞARILAR DİLİYORUM

 Sanat ile iç içe bir Çerkezköy için Çerkezköy Belediyesi olarak çeşitli branşlarda Kültür ve Sanat Kursları düzenlemeye devam edeceklerini sözlerine ekleyen Başkan Akay, “Kurslarımız, alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir. Ücretsiz olarak gerçekleştirdiğimiz Kültür Sanat Kurslarımıza katılan herkese teşekkür ediyor, eğitmenlerimize ve kursiyerlerimize başarılar diliyorum” açıklamalarında bulundu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber