Levent Köksalan: Bana inanın, bana güvenin!

CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayı Levent Köksalan, “Daha güzel, daha yaşanabilir bir ilçe için çocuklarımıza ve geleceğimize daha iyi bir Saray bırakmak iddiasıyla yürümeye devam edeceğiz. Onurlu bir göreve talip oldum. Sıkıntıları sorunları biliyorum. Olurda aday olursam, başta ailemi sonra partimi, sonra ilçemi ve sizleri temsil edeceğimin bilinci içinde hareket edeceğimin sözünü veriyorum. Bana inanın, bana güvenin” dedi

Levent Köksalan: Bana inanın, bana güvenin!
Yayınlama: 30.11.2023
A+
A-

CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayı Levent Köksalan, Çarşamba günü saat 14.00’de CHP Saray İlçe Lokali önünde Aday Tanıtım Toplantısı düzenledi.
“ZAMAN KISA, HEDEF BÜYÜK, BAŞARI ŞART”
Rekor bir katılımla düzenlenen Aday Tanıtım Toplantısında Köksalan, şunları kaydetti:
Cumhuriyet Halk Partisi 38. Kurultay sürecini geride bırakarak değişim temelli yeni bir atılımın kapısını araladı. Mayıs seçimlerinin ardından ülke genelinde iktidar değişiminin gerçekleşmemesi Cumhuriyet Halk Partisi başta olmak üzere muhalefet seçmeninde hatırı sayılır bir umutsuzluk hali yaratmıştı. Kurultay öncesinde ‘duygusal kopuş’ olarak adlandırılan kırılma ve moralsizlik hali genel başkan ve yönetim değişiminin ardından yerini yeni bir umut iklimine bıraktı. Aslında Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkan seçilmesiyle 2010 yılında başlayan değişim süreci, Özgür Özel’in yeni yepyeni politikalarla açılım sağlamasıyla bir bayrak yarışı olarak devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi yeni umutlar yeşertmeye çalışırken ülkemiz birkaç ay sonra gerçekleştirilecek yerel seçimlere hazırlanıyor. Zaman kısa, hedef büyük, başarı şart.
“TOPLUMUMUZA YENİDEN BİR UMUT, YENİDEN BİR SİNERJİ KAZANDIRMALIYIZ”
Ekonomik şartların giderek zorlaştığı, hayat pahalılığının her geçen gün arttığı, hak ve özgürlüklerin günden güne baskı altına alındığı günümüz Türkiye’sinde muhalefetin elinde olan yerel yönetimler halkın yaşadığı sorunları onaylayıp onaylamadığı konusunda bir fırsat yaratmaktadır. Bu yüzden muhalefet belediyelerinin 2024 yerel seçimlerde başarılı olması iktidara ve hükümete bir uyarı, muhalefete moral olacaktır. Bu nedenle halkımıza umut olmak, alternatif yaratmak adına tarihsel bir sorumlulukla karşı karşıyayız. Bu gerçekten hareketle Cumhuriyet Halk Partisi’nin her üyesinin bu sorumluluk bilinciyle hareket etmesi gerektiği kanısındayım. Toplumumuza yeniden bir umut, yeniden bir sinerji kazandırmalıyız. İlçemizde ve ülkemizde parti içindeki demokratik yarışların birlik ve beraberlik havasını bozmak bir yana dursun, daha da pekiştirmesi gerektirdiğini düşünüyorum. Bunun yanında partimizin yönetimlerinin gerek sahada, gerek raporlarla, gerekse kamuoyu araştırmaları veya diğer yollarla alacağı kararlara saygı duyulmasının ve desteklenmesinin zorunluluğunun altını çizmek gerekir. Şartlar ve yöntemler ne olursa olsun Cumhuriyet Halk Partisi’nin ana omurgası olan Parti Meclisi’nin son kararının en doğru seçim olacağını kabul etmek hepimizin tek ön kabulü olmalıdır. Çocuklarımıza bırakacağımız kültürel, tarihsel, ekonomik ve siyasal miras yukarıda bahsedilen gerçeklerin sahiplenilmesiyle büyütülebilir. Bu yüzden ilçemiz Saray başta olmak üzere Cumhuriyet Halk Partisi’nin kazanımlarını daha da yukarı taşımak adına 2024 yerel seçimlerinde canla başla mücadele edecek her parti üyesinden daha fazla elimi taşın altına sokmaktan imtina etmeyeceğini ve çok çalışacağıma tüm kamuoyu önünde söz veriyorum. Partimizin tüm yöneticilerini, tüm üyelerini ve oy veren binlerce seçmenini bu hassasiyetle hareket etmeye davet ediyorum. Evimiz olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin kapıları herkesi içine alacak kadar büyüktür. Tüm hemşehrilerimizi ve yurttaşlarımızı değişimin Cumhuriyet Halk Partisine ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin değişimine omuz vermeye çağırıyorum. Hiç kimse unutmasın ki birleşerek çoğalacağız, büyüyerek kazanacağız. Onun için bir kişi, bir oy bile demeden bu sevdayı büyütecek, önce içimizde sonra çevremizde herkesi kucaklayacağız.
“BÜROKRASİYİ, TİCARETİ VE BELEDİYECİLİĞİ BİLİYORUM”
2019 yılından bu yana hem ilçe belediye meclisinde hem de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclisinde çeşitli sorumluluk ve görevler alarak Belediyecilik ve işleyişi konusunda oldukça deneyim sahibi oldum. 27 yılık memuriyet hayatımım 25 yılında idarecilik ve okul müdürlüğü yaparak kamuyu ve bürokrasiyi deneyimledim. Son on yıldır da ticaret hayatının içinde bulunarak, esnaf ve girişimciliğin yani ticaret hayatının bu süredeki tecrübesini yaşadım. Bu deneyimlerimizle birlikte, yaşımızın ve hayatımızın deneyimlerinin bize getirdiği bu potansiyelimi kullanmak, doğduğum büyüdüğüm ve yaşadığım ilçeme faydalı olmak, gerek bürokrasiyi, gerek ticaret hayatını, gerekse belediyeciliği bildiğimi düşünerek güzel İlçem Saray’a Belediye Başkan Aday adayıyım. Bu görev kime nasip olacaksa şimdiden hayırlı olsun diyorum. Bugüne kadar aday adaylığı açıklaması yapan, yapmayı düşünen tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.
“DENK VEYA AÇIK VEREN BİR BÜTÇEYLE YATIRIM YAPAMAYIZ”
Bugüne kadar açıklama yapan arkadaşlarımız ilçemizin sorunlarını, sorunlarla ilgili çözüm ve vaatlerini de ifade ettiler. Alt alta da yazsak soldan sağa da yazsak, çok farklılık göstermemekle birlikte temel sorunlarımız aslında belli. Büyükyoncalı’daki mahallelerimiz ve Yeniköy’deki mahallelerimiz başta olmak üzere tüm mahallerimizde yatırım ve hizmet eksikliği şikayetleri, talepleri ve beklentileri,
İlçemiz içersindeki trafik akışı, araçların park etme sorunu, otopark sorunu,
İlçemiz içersinden geçen büyük kasalı kamyon ve tırların kontrol ve denetim yetersizliği,
Otogarın şehir dışına alınamaması sorunu,
Kapalı Pazar yeri talepleri,
ilçe içinde sıkıntısı artan başıboş köpek sorunu,
İmar sorunları,
İlçeye dışarıdan girişlerimizdeki kötü yollar ve kötü görüntüler,
İlçe içi ve mahalleler arası toplu ulaşım talepleri gibi sorun ve sıkıntıları hemen sayabiliriz.
Bunlar için olsun diğer talep ve istekler için bazı çalışmalar yapılıyor. Tabi ki sorunların çözümü imkanlarla sınırlıdır. Ama yetkili ve sorumlularda imkanlarını tasarruflu, adil ve objektif kullanmalıdır. Planlama, proje, maliyet ve bütçe çalışması yapılmadan adımlar atılmamalıdır. Kamunun veya Saray halkının yani 50 bin kişinin hakkının olduğu bir bütçeyi kullanıyoruz. Biz bu konuda daha dikkatli olacağız. Proje yapmak, hizmet götürmek, sorun çözmek için bir bütçeye ihtiyaç vardır. Bizim giderlerimizi azaltmamız gerekmektedir. Giderlerin azaltılması içinde ciddi karar ve uygulamalara ihtiyaç vardır. Denk veya açık veren bir bütçeyle yatırım yapamayız. O zaman Büyükşehir yatırımlarına veya devlet yatırımlarına mahkum kalırız.
“HÜKÜMETTEN UZUN ZAMANDIR YATIRIM ALAMADIK”
Hükümetimizin uzun zamandır ilçemize yatırımlarını alamadık; özelliklede okullarımız konusunda. Son dönemde Özellikle Büyükşehir yatırımlarında yol aldığımızı düşünüyorum. Bu gün ilçemizde yapımları devam eden Spor Park, Kapalı spor salonu üç mahallemizde yapılan düğün salonlarının maliyetleri Saray Belediyesi’nin 2023 bütçesinden daha büyük maliyetlerdir. Bunun için Büyükşehir belediyesi çok önemlidir. Orada temsil edilmek ve hakkımızı almakta onun kadar önemlidir. Yapılan bu yatırımları bile almak kolay olmamıştır. Bu ilçe belediyemizin başarısı olmuştur. Biz bunların artarak devamını sağlayacak ve ilçe belediye bütçemizden de hizmet odaklı veya yatırım amaçlı projeler yapacağız. Bunun için her sorun veya yatırımı teknik bir projeye dönüştürmeye ve maliyet bütçesine göre de uygulamaya koyacağız. Kısaca kurumsal bir kimlik ve kurumsal bir işleyiş sağlayacağız.
“SARAY’IMIZI ADI GİBİ SARAY YAPMAK İSTİYORUZ”
Başka neler katmak istiyoruz bu güzel ilçemize?
Dayatmanın değil talep edilenin değerlendirildiği bir yönetim anlayışı getirmek istiyoruz,
İmar sorunlarının azalmasını, çözülmesini istiyoruz,
İlçemizde ticaret hayatının gelişmesini istiyoruz,
İlçemizde çok katlı binalar dışında bir şey değişmemiş denmesin yerine Saray bayağı değişmiş desinler istiyoruz. Yani ilçemizi ileriye taşımak istiyoruz,
İlçemizin zenginlikleri saydığımız doğasını, termal suyunu, ormanını, mesire yerlerini halkın hizmetine daha fazla sunmak, turizm fırsatlarından yararlanmak istiyoruz,
Çocuklarımızın, gençlerimizin, kadınlarımızın ve emeklilerimizin daha fazla sosyal alanlarının olmasını istiyoruz,
İçten, sıcak, samimi, güler yüzlü, şeffaf, katılımcı, öneriye ve eleştiriye açık bir yönetim olsun istiyoruz,
Tedirginliğin endişenin değil, sevginin, güvenin ve hoşgörünün olduğu bir yönetim istiyoruz,
Yeniliklere ve Teknolojik gelişmelere cevap veren bir hizmet anlayışı istiyoruz,
Her şeyin çok güzel olacağına olan umudumuz azalmasın istiyoruz,
Kısaca Saray’ımızı adı gibi Saray yapmak istiyoruz.
“REHBERİMİZ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’TÜR”
Şimdi birlik beraberlik içinde bu isteklerimizi, beklentilerimizi ve sorunlarımızı çözmek için bu göreve talibiz. Saray’ımız için bu yola çıkıyoruz. Daha güzel, daha yaşanabilir bir ilçe için çocuklarımıza ve geleceğimize daha iyi bir Saray bırakmak iddiasıyla yürümeye devam edeceğiz. Onurlu bir göreve talip oldum. Sıkıntıları sorunları biliyorum. Olurda aday olursam, başta ailemi sonra partimi, sonra ilçemi ve sizleri temsil edeceğimin bilinci içinde hareket edeceğimin sözünü veriyorum. Bana inanın, bana güvenin. Diğer aday adayı arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Bu onurlu göreve kim layık görülürse, yanında olmaya ve destek vermeye de söz veriyorum. Yolumuz Cumhuriyetin aydınlık yolu rehberimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Yolumuz ve yolunuz açık olsun. Hepinize bir kez daha katılımınızdan, destek ve moral vermenizden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. En içten sevgi saygılarımı sunuyorum. Sağ olun var olun. Her şey gönlünüzce olsun”

Saray Haber