MARSED ‘Merhaba’ dedi

MARSED ‘Merhaba’ dedi
Yayınlama: 13.03.2021
A+
A-

Marmara Saray Emlakçılar Derneği (MARSED) bugün saat 14.00’de Onur Restaurant’ta düzenlenen 1. Olağan Genel Kurul ile ‘Merhaba’ dedi. Tek liste ve açık oylama ile gerçekleşen seçimde MARSED Başkanı seçilen Hüseyin Güntay, “Trakya Saray Emlakçılar Derneği’nde (TRASED) olan arkadaşlarımızı da aynı çatı altında buluşmaya davet ediyoruz” dedi

2014 yılında TRASED’i kuran Saraylı emlakçılar, 7 yıl sonra yeni bir dernekle, MARSED’le, örgütlenme çalışmalarına yeniden hız verdi.
KATILIM YOĞUN OLDU
MARSED’in yoğun katılımla gerçekleşen 1. Olağan Kongresine, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Büyük Birlik Partisi Tekirdağ İl Başkanı Turan Demircan, Ak Parti Saray İlçe Başkanı Samet Derviş, MHP Saray İlçe Başkanı Yusuf Duman, İYİ Parti Saray İlçe Başkanı Abdullah Ataman, CHP Saray İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Cem Bayraktar, Saray Esnaf Odası Başkanı Ali Özen, Saray Belediye Meclis Üyesi Mümin Buluş, Kapaklı Emlakçılar Derneği Başkanı Kemal Özel ve emlakçılar katıldı.

DİVAN HEYETİ BELİRLENDİ

Divan Heyetinin belirlenmesiyle başlayan genel kurulda, Divan Başkanlığına Kapaklı Emlakçılar Derneği Başkanı Kemal Özel, divan üyeliklerine Rumeli Yatırım Gayrımenkul Firmasının sahibi Rahim Buluş ve Saray Belediye Meclisi eski üyesi Önder Çelik seçildi. Divan heyetinin oluşturulmasının ardından MARSED 1. Olağan Genel Kurulu saygı duruşu ve arından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
SEÇİME TEK LİSTE İLE GİDİLDİ
Tek liste ve açık oylama ile yapılan seçimlerde Güntay Gayrimenkul firmasının sahibi Hüseyin Güntay oy birliği ile Dernek Başkanı seçildi. Başkan Güntay’ın listesinde şu isimler yer aldı:
Yönetim Kurulu: Onur Tunç, Harun Kıray, Efkan Kasnak, Adem Bingöl, Hüseyin Özgül, Mehmet Çetinkaya, Ufuk Gür, Eser Gündoğdu, Sürmeli Yıldız, Sinan Taşkın, İlkay Day, Ümit Karakartal, Recep Uzer, Serdar Karakoç.
Denetim Kurulu: Turan Demircan, İrfan Gündüz, Seyit Tekeş.

BULUŞ:
EKMEĞİMİZE KAN DOĞRANMASINA ASLA MÜSAADE ETMEYİN
Dilek ve temenniler bölümünde ilk konuşmayı yapan Divan Kurulu Üyesi Rahim Buluş, şunları kaydetti:
“MARSED’in genç ve dinamik bir yönetimi var. Hüseyin Güntay aldığı her görevi bugüne kadar layıkıyla yerine getirmiş birisidir. Ben bu derneğin lafta kalmamasını, tabela derneğine dönüşmemesini istiyorum. Yönetime seçilen arkadaşlardan gece gündüz demeden çalışmalarını, emlakçıların önüne konulan engellerin kaldırılması için sonuna kadar mücadele etmeleri bekliyorum. Bizim ekmeğimize kan doğranmasına asla müsaade etmeyin. Bu mesleğin imajı korunmak zorunda. Bu noktada sizlere büyük görevler düşüyor. Mesleğimize yönelik her saldırıya karşı koymak, kamuoyu oluşturmak için birlikte hareket etmemiz gerekiyor.”
“GAYRIMENKUL SEKTÖRÜNÜ DAHA CANLI HALE GETİRMEK İSTİYORUZ”
Buluş’un ardından teşekkür konuşması yapmak için kürsüye gelen MARSED Başkanı Hüseyin Güntay, şunları kaydetti:
“Derneğimizin öncelikli kuruluş amacı bölgemizde gayrimenkul sektörünü daha canlı, daha sağlıklı, daha profesyonel, daha güvenli bir şekilde yapılmasını ve büyümesini sağlamaktır. Bizlerin kişisel olarak hiçbir beklentisi yoktur. Esnafımızın işlerini daha iyi koşullarda yapabilmesi, çıkan kanunlardan haberdar olmalarının sağlanması ve aynı çatı altında tek ses olabilmesi önceliğimizdir.

“BELEDİYELERİMİZDEN HOŞGÖRÜ BEKLİYORUZ”

Belediyemiz ve diğer belediyeler ile yapacağımız uyumlu çalışmalar neticesinde bölgemize değer katacak yatırımcılar getirebileceğimize olan inancımız tamdır. Belediyelerimizin de emlakçılık sektöründe faaliyet gösteren esnafımıza daha hoşgörülü olmalarını temenni ediyoruz.
GÜNTAY, TRASED ÜYELERİNE ÇAĞRIDA BULUNDU
Dernekçiliğin ne demek olduğunu çok iyi biliyoruz. Dernek olmak sadece kendi meslek grubuna fayda sağlamak değil, toplumun her kesimine dokunabilmek, fayda sağlayabilmektir. Diğer dernek üyesi olan arkadaşlarımızı da aynı çatı altında buluşmaya davet ediyoruz. Kapımız tüm esnaf arkadaşlarımıza açıktır. Aynı zamanda bu süreçte yanımızda olan, desteklerini esirgemeyen değerli dostlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.
“KADINA ŞİDDETİN SON BULMASINI TEMENNİ EDİYORUM”
Sözlerimi burada sonlandırırken ülkemizin içinde bulunduğu bu hastalıklı süreçten en kısa zamanda kurutulmasını, insanlarımızın sağlık, barış ve hoşgörü içinde yaşamasını ve kadına şiddetin bir an önce son bulmasını temenni ediyorum. Dün İstiklal Marşımızın kabulünün yüzüncü yılıydı. Allah bizlere bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın. Çıktığımız bu yolda rabbim bizleri mahcup etmesin.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber