Mestan Özcan: “Çiftçilerin zararları belirlenecek”

Mestan Özcan: “Çiftçilerin zararları belirlenecek”
Yayınlama: 23.09.2023
A+
A-

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mestan Özcan, ayçiçeği, buğday, mısır ve zeytin üretimi yapan çiftçilerin kuraklık nedeniyle oluşan zararlarının belirleneceğini belirterek, “Zararın boyutu tespit edildikten sonra telafi sürecini de iyi yönetmek için tüm gayretimizi ortaya koyacağız” dedi

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ve Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider ile birlikte Tekirdağ’ı ve Trakya Bölgesini ilgilendiren önemli konularda verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini söyleyen Milletvekili Özcan, şunları kaydetti:

“Tarım ve Orman Bakanımız ve Bakan Yardımcılarımız Ayçiçeği Hasadı sonrasında inceleme komisyon raporlarımızı alıp değerlendirecekler.

Ayçiçeği, buğday, mısır, zeytin ile alakalı kuraklık zararı oluşanlar ve çiftçiler belirlenecek.

Zararın boyutu tespit edildikten sonra telafi sürecini de iyi yönetmek için tüm gayretimizi ortaya koyacağız nasipse.

Kuraklık nedeniyle çiftçimiz bu yıl ürünlerinde rekolte kaybı yaşıyor.

Bakanımız konuyu yakından takip ediyor. Bizler de öyle. Konuyu bölge milletvekilleriyle birlikte Sayın Cumhurbaşkanımıza da götürmeyi planlıyoruz.

Bugün aynı zamanda Gençlik ve Spor Bakan Yardımcımız Enes Eminoğlu’da şehrimizde bir dizi ziyaret gerçekleştiriyor. Milletvekillerimiz ve İl Başkanımız spor yatırımlarını ben de Ankara’da Tarım ve Orman Bakanlığımız ile alakalı konuları olmak üzere hep birlikte takip ediyoruz.

Yakında 2 şey noksan olacak. Enerji ve protein.

Tarım ve gıda, tahminlerinizden çok daha önemli olacak.

Bitkisel ve hayvansal üretim stratejilerimizi Türkiye Yüzyılı için tekrar gözden geçireceğiz. Küresel ısınma ve kuraklık öncelikli yeni üretim yöntem ve modelleri, geleceğimizi de güvence altına alacak.

Elbette Deprem bölgemizdeki ağır yükün de farkındayız. Bu yükü hep birlikte omuzlayacağız.

Geleceğe daha güvenle bakabilmek için birlik beraberliğimizi koruyacağız.

Birlikte Rahmet, Ayrılıkta Azap var.

İnşallah yeni dönemde çiftçimizin yanında olmaya devam edeceğiz.”

Saray Haber