Metin Taşdelen: Yoğun ilgiyi fırsata dönüştürmeliyiz

Metin Taşdelen: Yoğun ilgiyi fırsata dönüştürmeliyiz
Yayınlama: 08.05.2023
A+
A-

Taşdelen İnşaat & Emlak Firmasının Sahibi Metin Taşdelen, “Bölgemize pandemi ile birlikte başlayan ilgi deprem sonrası tavan yaptı. Yoğun arz beraberinde fiyat artışını da getirdi. Sadece son 2-3 ayda arsa fiyatlarında yüzde 30’luk bir artış var. Yerel yöneticilerimiz bu yoğun ilgiyi doğru bir şekilde değerlendirebilirse Saray kısa sürede kayda değer bir atılım yaşayabilir” dedi

Pandemi ile birlikte Trakya Bölgesine yönelik ilgi deprem sonrası adeta tavan yaptı.

Trakya’ya yönelik bu yoğun ilgiden Saray’da kaçınılmaz olarak payını aldı, almaya da devam ediyor. Saray’da uzun zamandır inşaat ve emlak sektöründe faaliyet gösteren ve başarılı projelere imza atan Taşdelen İnşaat & Emlak Firmasının Sahibi Metin Taşdelen ile bu yoğun ilgiyi ve yarattığı fırsatları konuştuk.

Trakya’ya, özelde de Saray’a yönelik ilginin uzun zamandır var olduğunu belirten Metin Taşdelen, “Pandemi ile birlikte artan bu ilgi yaşadığımız deprem felaketi sonrası tavan yaptı. Bu yoğun arz kaçınılmaz olarak beraberinde fiyat artışını getirdi. Bölgemizde çok fazla imarlı arsa olmaması da fiyatlardaki artışı katladı. Son yıllarda bizim bölgemizde imara açılan yeni alanlar yok. Eski köy yerleşik alanında olan yerler var. Onlar da zaten hem sayı olarak az hem de alan olarak küçük. Saray özelinde ilgi kırsal mahallelere özellikle de orman köylerine daha fazla. Safaalan, Güngörmez, Bahçeköy ve Ayvacık Mahalleleri ormanın içinde yer almaları nedeniyle ilginin fazla olduğu yerleşim yerleri. Buralarda metrekare birim fiyatları oldukça yüksek. Bugün itibarıyla Yeni Mahalledeki bir arsanın metrekare fiyatı ile Ayvacık Mahallesindeki bir arsanın metrekare fiyatı birbirine eşitlendi. Deprem sonrası iki aylık süreçte arsa fiyatlarında yüzde 30’luk bir artış var. Son dönemde ortaya çıkan bu güçlü talep devam ederse, fiyatlardaki artış da kaçınılmaz olarak devam edecektir” dedi.

Bölgeye yönelik talebin önemli avantajları da beraberinde getirdiğini söyleyen Metin Taşdelen, “Önümüzde bir Sincap Evleri örneği var. Orada yaşayanlar hem bölgemize ekonomik katkı hem de Safaalan Mahallesindeki vatandaşlarımıza iş imkanları sağlıyorlar. Böylelikle ortaya bir katma değer çıkıyor. Eğer ki belediyemiz hızlı bir aksiyon alırsa buna benzer yaşam alanları Saray’da artabilir. Saray’ın doğası buna oldukça uygun. Ben Saray’ın geleceğinde doğal yaşama zarar vermeden hatta doğal yaşamın güzelliklerini öne çıkararak bir gelişmenin ve büyümenin mümkün olduğunu görüyorum. Yeter ki bu yönde sorumluluk alınsın ve gerekli adımlar atılsın” dedi.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber